Головна » Життя » “Викладемо речі та підпалимо прямо тут”: на Закарпатській митниці люди не могли перетнути кордон

“Викладемо речі та підпалимо прямо тут”: на Закарпатській митниці люди не могли перетнути кордон

6 березня на КПП «Тиса» в м. Чоп на Закарпатті виникла досить пікантна ситуація.

Під час перетину кордону з Угорщини на Україну понад десяток автомобілів митники залишили на узбіччі. Попередньою причиною цього стало те, що наші співвітчизники везуть товару на більшу суму, аніж дозволено згідно закону й тому, щоби з’ясувати всі обставини, їх вирішили перевірити.

Це викликало в людей обурення.

Щоби з’ясувати ситуацію, ми виїхали в Чоп, на місце події, – повідомляє zido. Зліва було понад десяток легкових автомобілів, стояли й мікроавтобуси.

Гурт людей, що там очікував, був вже досить заведений. Коли ми підійшли взяти коментар, то нас сприйняли досить насторожено, вважаючи, що ми якісь чиновники. Однак, громадяни погодилися надати нам коментар.

Розмовляємо з кількома людьми: Максим Іваном, Сімко Юрієм, Капран Миколою. Вони розповідають, що їхали з Угорщини і перевозять речі для власного споживання. На думку співрозмовників, вони перебували в сусідній державі 24 години, однак автомобілі з речами не хочуть пропускати працівники митниці, а видумують, нібито це контрабанда.

Під час бесіди чоловіки стверджують, що митники не аргументують, чому їх тримають і не пропускають на територію України.

Відтак стверджують, що ходять розмови нібито прикордонники дали вказівки угорським колегам, щоби ті не пропускали наших співвітчизників.

Протестувальники хочуть, щоби на цю ситуацію приїхав губернатор області. Відтак в кінці бесіди люди стверджують: якщо їх не пропустять, то викладуть всі речі і підпалять прямо тут, на митному посту.

У свою чергу ми також попросили прокоментувати цю ситуацію й працівників митного поста «Тиса». – Вчора наші громадяни виїхали в Угорщину, звідки завозять товар (в основному китайського виробництва. Наразі вони порушують норми чинного законодавства – розповідає начальник митного поста «Тиса» Іван Борсак. – Їх вимога, пропустити товар з порушенням законодавства. У іншому разі погрожують заблокувати пропускний пункт своїми автомобілями. На даний момент кожну машину опрацьовують. Якщо все буде в межах норми, то ми без проблем її відпустимо.

У прес-службі ДФС в Закарпатській області нам також прокоментували цей випадок: «у зв’язку з цією ситуацією фахівці Закарпатської митниці ДФС зазначають, що громадяни в’їжджали на територію України і проходили митний огляд та оформлення смугою руху «зелений коридор».

Проте в більшості випадків були недотримані норми ввезення товарів без оподаткування, зокрема, порушенні або вагові, або вартісні показники. Відтак транспортні засоби були спрямовані для повного огляду із залученням фахівця з митної вартості, що спричинило збільшення часу, необхідного для проведення всіх митних формальностей.

У Закарпатській митниці ДФС зауважують, що роблять все необхідне для того, щоб прийняти необхідні та передбачені законодавством заходи для пришвидшення пропуску громадян через митний кордон України. Крім того, у відомстві наголошують на дотриманні громадянами законодавства при в’їзді та виїзді з України, нагадуючи, що не оподатковуються податком на додану вартість операції з ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин.

«Безподатковий» поріг, який передбачений ч.1 ст. 374 Митного кодексу України застосовується під час ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

Крім того, фахівці Закарпатської митниці ДФС нагадують про норми та обсяги переміщення через митний кордон України особистих речей громадян. Особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно, або, за бажанням власника чи на вимогу контролюючого органу, письмово, не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів державного контролю, визначених ч. 1 ст. 319 МКУ.

Під час розмови вже дві автомашини пройшли огляд. В однієї виявилося все в нормі, а в мікроавтобусі, ліміт товару був перевищений (за словами митників) у 2, 5 рази. Інші автомобілі були на черзі. І тут склалася цікава ситуація.

Через новоприйняті закони чиновників люди потрапили в пікантну ситуацію. З одного боку митники виконують свої службові обов’язки. З іншого через необдумані закони депутатів страждають люди.

Нагадаємо, На КПП “Тиса” утворилася велетенська черга: прикордонники частково припинили пропуск авто (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також:  Невдоволення та накопичення транспортних засобів: у ДФС розповіли що до ситуації на кордоні


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...