Вичерпно про те, як боржникам перед ОСББ будуть списувати борг в разі виконання ними робіт по дому

10.09.2018 09:38 72 0
Вичерпно про те, як боржникам перед ОСББ будуть списувати борг в разі виконання ними робіт по дому
Слід зазначити, що, згідно зі ст. 17 Закону про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, члени ОСББ можуть погасити заборгованість, у разі її виникнення, шляхом проведення робіт з утримання спільного майна в багатоквартирному будинку. Постановою від 5 вересня 2018 року № 711  КМУ оновив порядок списання боргу співвласника зі сплати внесків та платежів після виконання робіт, вартість яких не перевищує суму боргу. Дана Постанова набирає чинності з дня опублікування. Водночас, маємо зазначити, що одночасно втратить чинність діючий досі порядок списання боргу (Постанови № 1521, № 1242, пункт 39 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 955 ).Зазначимо, що раніше передбачалася можливість виконувати роботи, вартість яких перевищує суму боргу. Правління за домовленістю з членом об'єднання могло зарахувати різницю в рахунок майбутніх платежів або видати кошти готівкою. Такі доходи члена ОСББ підлягали оподаткуванню. Тепер, згідно з оновленим Порядком, списувати заборгованість, яка не перевищує суму боргу може правління ОСББ відповідно до покладених на нього загальними зборами повноваженнями. Зауважимо, що для цього необхідно укласти договір про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору може співвласник (подавши заяву) або правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника.
У такому договорі вказуються вид, обсяг робіт, їх вартість та терміни виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування (за необхідності). Договір укладається в двох примірниках і видається кожній стороні.
Після завершення робіт складається акт виконаних робіт за визначеною правлінням формою. В акті вказується вид робіт, їх обсяг і вартість. Цей документ також складається в двох примірниках і надається кожній стороні.
Вартість виконаних боржником робіт в повному обсязі зараховується в рахунок списання заборгованості зі сплати внесків та платежів співвласника. Голова правління ОСББ, у свою чергу, видає довідку про зарахування вартості робіт у рахунок списання (зменшення розміру) заборгованості.
У такій довідці має бути вказано:
- дата складання довідки;
- прізвище, ім'я, по батькові, адреса співвласника, якому видано зазначену довідку;
- реквізити договору та акту виконаних робіт;
- інформація про зарахування вартості виконаних робіт в рахунок списання (зменшення розміру) заборгованості зі сплати внесків та платежів із зазначенням дати такого списання;
- прізвище, ім'я, по батькові голови правління об'єднання.
Довідка підписується головою правління об'єднання, підпис якого засвідчується печаткою (за наявності).
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...