Вичерпно про прийняті в першому читанні законопроекти щодо розмитнення "євроблях"

17.07.2018 17:26 28 0
Вичерпно про прийняті в першому читанні законопроекти щодо розмитнення "євроблях"
Мова про законопроекти № 8487 і № 8488, які Верховна Рада прийняла в першому читанні під час засідання 13 липня. Ці документи, як передбачається, вирішать проблему авто з єврономерами.
Так, цими проектами передбачено зменшення акцизного податку з автоскасування заборони на митне оформлення автомобілів, які не відповідають екостандартам «Євро-5», а також посилення контролю за переміщенням і використанням транспортних засобів (ТЗ), зареєстрованих в інших державах.
Водночас, документами передбачені наступні базові ставки акцизного податку:
з бензиновим двигуном - 50 євро,
з дизельним двигуном - 75 євро.
До базових ставок, у свою чергу, будуть застосовуватися відповідні коефіцієнти.
Таким чином, розмір акцизного податку буде дорівнювати базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. При цьому коефіцієнт двигуна обчислюватиметься шляхом ділення обсягу двигуна на 1000, а коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва авто, до року визначення ставки податку.
Також визначено розмір ставки для електрокарів. Вона встановлюватиметься в розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора.
Слід також зазначити, що сьогодні ставка становить 109,129 євро за одиницю транспортного засобу. Для гібридних авто в розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка становить 109,129 євро.
Крім того, згаданим проектом передбачається скасування акцизного податку на кузов для легкових транспортних засобів.
Варто зауважити, що наразі ставка для нових кузовів становить 218 євро за одиницю і 872 євро для кузовів, які використовувалися. Скасовуються і тимчасово встановлені (до 31 грудня 2018) особливості оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, вироблених з 1 січня 2010 року.
Разом з цим, законопроектом № 8488 передбачено посилення контролю за переміщенням і цільовим використанням авто, завезених в режимах транзиту та тимчасового ввезення. У документі чітко прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією, а Нацполіціі нададуть право перевірки авто з єврономерами. Водночас вводиться ряд обмежень на операції з такими авто та закладені штрафи за порушення митних правил.
Згідно документу, тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України транспортних засобів комерційного призначення під час виконання ними своїх обов'язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, який підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, дозволяється на строк до 10 діб із застосуванням до них заходів забезпечення.
Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації.
Збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення ТЗ особистого користування в митному режимі транзиту.
Слід зазначити, що зараз за перевищення терміну більш ніж на 10 діб штраф становить 8500 грн. Пропонується встановити штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб - 8500 грн, від 20 до 30 діб - 85 000 грн., більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розукомплектування ТЗ) - 170 тис. грн, або їх конфіскацію по рішенням суду.
Також вводяться штрафні санкції за порушення термінів переміщення ТЗ особистого користування та ТЗ комерційного призначення у митному режимі тимчасового ввезення. Наразі за перевищення терміну більш ніж на 10 діб штраф становить 17 тис. грн. Проектом пропонується встановити штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб - 17 тис. грн, від 20 до 30 діб - 85 тис. Грн, більше ніж на 30 діб (а також за втрату або розукомплектування ТЗ) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію за рішенням суду.
Теги: Митниця
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...