Головна » Життя

«Втрачений курорт» Закарпаття: невідомі факти (ФОТО)

Цікаві факти про Солотвино оприлюднили в соцмережі

Солотвино колись вважали одним із чудес Закарпаття, адже за своїми цілющими властивостями його вода перевершує води і грязі Мертвого моря.

Не дивлячись на статус «Втраченого курорту», для безлічі українців та іноземців це досі популярна зона відпочинку.

– Солотвино може похвалитися дуже тривалою історією. Вважається, що цей населений пункт один з найдавніших на Закарпатті. Згідно з даними істориків, тут добували сіль вже в II столітті нашої ери.

– На території Солотвино були знайдені римські монети II – IV століть нашої ери, що свідчить про торгівлю з Римською імперією, також археологи виявили меч пізньої епохи бронзи.

– Незважаючи на знахідки археологів, перша згадка про Солотвино датується всього лише 1360 роком. Тоді населений пункт фігурував в королівській грамоті, в якій було зазначено, що Солотвино перейшло у власність воєводи Драгуша.

– Спочатку населений пункт на території Солотвино називався Златіна. Вперше ця назва зустрічається в офіційному документі 1409 року.

– Незважаючи на те, що сіль в Солотвино добувають мало не з II століття нашої ери, систематизований видобуток солі почався тільки з другої половини XVIII століття. Так, згідно з даними, в 1860 році видобули 160 тис. центнерів солі, а в 1900-му – 484.

Це ще не весь перелік фактів про Солотвино,-йдеться у повідомленні  Туристичний бренд Закарпаття

 

Нагадуємо,Спеціалізовану школу-інтернат в Ужгороді окутав дим (ФОТО)

Читайте також: “Пак я не Лєна, я Влада Іршавська”: гумористичний кавер на відому пісню від закарпатця підкорює мережу (ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...