Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Вступ до НАТО підтримують 41% українців. Стільки ж проти – опитування

Про це свідчать дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС)

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з даними опитування, 41,6% респондентів підтримують вступ України в НАТО як кращий варіант гарантування безпеки, 35,3% підтримали позаблоковий статус України, 6,4% виступають за військовий союз з Росією і іншими країнами СНД (тобто разом – 41, 9% проти вступу НАТО). Не змогли відповісти 16,3%.

Серед основних причин того, чому українці підтримують вступ країни в НАТО, найчастіше називали гарантію безпеки України (76,2%), 34% вважають, що це дозволить Україні протистояти агресії Росії і повернути окуповані території, 31,5% вважають, що це дозволить зміцнити і модернізувати українську армію.

Серед противників вступу країни в Альянс найбільше тих, хто побоюється, що це може втягнути Україну у військові дії НАТО (47,3%). 37,9% впевнені, що Альянс є агресивним блоком, ще 32,8% вважають, що Україна в принципі повинна бути позаблоковою країною.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва та КМІС з 16 по 28 серпня 2018 року. Всього опитано 2041 респондента у віці від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах), за винятком АР Крим і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки склала 2,3%.

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...