Все про 2 грудня: свята, пам'ятні дати, день ангела, прикмети та заборони

02.12.2021 09:33 1131 0
Все про 2 грудня: свята, пам'ятні дати, день ангела, прикмети та заборони

У четвер 2 грудня християни святкують церковне свято пророка Авдея. Святого Авдея вважають покровителем сім'ї, домашнього господарства та подружнього кохання. Цю дату подружжю потрібно провести за спільним заняттям – тоді їхні почуття будуть міцними.

 

У церкві 2 грудня вшановується пам’ять святого Авдія – одного з дванадцяти малих пророків. У переказі говориться, що Авдій жив приблизно в період розгрому Єврейського царства і був домоправителем при дворі царя Ахава.

У народі говорили, що Авдій, день якого – 2 грудня, є оберегом сімейного благополуччя і домашнього господарства. Саме тому, Авдія прозвали Радителем. Необхідно було постукати обухом сокири по віконних рамах і дверних косяках саме в цей день – вважалося, що це захистить будинок і людей, знаходяться в ньому, від нечисті. До речі, не тільки сокира, але і серп, згідно з повір’ям, допомагала захиститися від злих сил. Прикмети кажуть, що не варто виходити на вулицю на Авдія (2 грудня), оскільки говорили, що на дворі нечиста сила біснується. Так що, сиділи біля теплої печі, пили чай і займалися нехитрою роботою. До речі, популярністю користувався не стільки чай, скільки спеціальний напій з меду і трав – говорили, що він допомагає захиститися від застуд.

Ким був пророк Авдій?

Проживав Авдій в Єврейському царстві та служив домоправителем у царя Ахава, який вів порочний спосіб життя. З юності Авдій вірував у Господа, не відійшов від цих переконань й в період поклоніння в Ізраїлі язичницьким божествам.

Дружина царя Ахави влаштувала переслідування пророків, тоді Авдій сховав їх, надавши їжу і нічліг. Він відмовився від своєї посади, кинув службу й пішов за пророком Іллею. За праведне життя і непохитну віру Господь нагородив Авдія здатністю передбачення.

2 грудня – традиції і звичаї дня

У народі вірили, що пророк Авдій – покровитель домашнього господарства і сімейного щастя, тому його і прозвали «дбайливець».

2 грудня не рекомендували без потреби виходити з дому. Вірили, що в цей день на вулиці нечисть лютує. Тому селяни вважали за краще на Авдія сидіти біля печі, пити трав’яний відвар з медом і розмовляти. Напій з трав і меду, на думку наших предків, добре захищає від простудних захворювань.

У цей день наші пращури виганяли нечисть. Для цього господар будинку повинен був простукати сокирою всі віконні рами і косяки, проганяючи таким чином з житла нечисту силу, яка з приходом холодів намагається сховатися в будинках. Сокира, коса, серп і інші гострі предмети вважалися гарними оберегами від підступів бісів:

 1. У західних регіонах сокиру клали під ліжко вагітних жінок і під люльки немовлят, щоб уберегти їх від злих духів і порчі.
 2. На Півночі пастухи, тримаючи в руках сокиру, кілька разів обходили стадо, вірячи, що цей ритуал захистить домашню худобу від диких тварин і дурного ока.
 3. У деяких селищах топірець клали під лавку, на якій лежав небіжчик, щоб захистити сім’ю покійного від підступів злих духів.
 4. Вірили, якщо потопаючий скаже слово «сокира», то Водяний злякається і не стане забирати його з собою.

Сни, що приснилися 2 грудня, варто запам’ятати. Вони рідко збуваються, але при розшифровці передбачать події найближчого майбутнього.

Народні прикмети і повір’я на 2 грудня:

 • Сніжний день з сильним вітром – чекай тривалу зиму і холодну весну.
 • Багато снігу з глибокими заметами – чекай багатого врожаю в наступному році.
 • Якщо людина народилася 2 грудня, то талісманом є цитрин.
 • Ясне небо – чекай морозів, а тьмяне – буде відлига в найближчі дні.
 • Вітер різко змінився на південно-західний з південно-східного – найближчим часом погода зіпсується.
 • Буцається скотина – чекай хуртовини.
 • Корови ніс з ясел показують 2 грудня – погода скоро зміниться.
 • Йде сніг та сильні пориви вітру – зима буде холодною, як і початок весни.
 • Вітер різко міняється – незабаром зіпсується погода.
 • Багато снігу випало – на хороший врожай наступного року.
 • Ясне небо віщує морози.

Що можна робити 2 грудня

1. Якщо у вас простуда, зробіть напій з трав і меду, який допоможе позбутися багатьох захворювань.

2. Викиньте посуд з тріщинами, щоб не накликати біду та фінансову скруту.

Що не можна робити 2 грудня

 • Не рекомендували без потреби виходити з дому. Кажуть, що цього дня на вулиці лютує нечисть.
 • Не варто з’ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями. Є ризик спровокувати конфлікт.
 • Не можна лаятися, сваритися та підвищувати голос.
 • Не можна йти проти вітру, інакше занедужаєте.
 • Не рекомендується вирушати у дорогу.

Свята цього дня:

 • Всесвітній день комп'ютерної грамотності.
 • Міжнародний день боротьби за відміну рабства (ООН).
 • День 2D-художника.
 • Міжнародний день модельної залізниці.

День ангела відзначають: Адріан, Олександр, Валентин, Веніамін, Геннадій, Герасим, Григорій, Денис, Дмитро, Іван, Гнат, Іларіон, Костянтин, Леонід, Михайло, Петро, ​​Порфирій, Семен, Сергій, Тимофій, Федір, Яків.

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...