Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Волкер звинуватив Київ у байдужості до жителів Донбасу

Він також стверджує, що в української влади немає плану реінтеграції територій після завершення збройного конфлікту.

Київ робить недостатньо для співвітчизників, що живуть на непідконтрольною Україні території Донбасу. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю Radio Free Europe / Radio Liberty, повідомляє “Радіо Свобода”.

Він також стверджує, що в української влади немає плану реінтеграції територій після завершення збройного конфлікту. За його словами, попередні ідеї по реінтеграції “не мають потужної політичної підтримки, і мало ознак, що це було б пріоритетом для українського уряду”. “Це ганебно, так як ці люди пройшли багато. Це змушує їх бути дуже незадоволеними урядом України”, – зазначив американський дипломат.

Він зазначив, що Київ повинен співпрацювати з Червоним Хрестом, щоб допомогти отримувати державні пенсії людям старшого віку і людям з обмеженими можливостями для пересування.

В ООН 12 вересня також закликали українську владу забезпечити виконання рішення Верховного суду України про виплату пенсій як внутрішньо переміщеним особам, так і жителям неконтрольованих урядом територій східної України.

“Ми настійно закликаємо українську владу забезпечити виконання рішення, яке допоможе багатьом людям, які покладаються на ці виплати для забезпечення своїх найважливіших життєвих потреб”, – заявила директор європейського бюро Управління верховного комісара ООН у справах біженців Паскаль Моро.

Правозахисна організація Human Rights Watch в кінці серпня заявляла, що політика Києва щодо пенсіонерів з окупованих бойовиками регіонів дискримінаційна.

Велика палата Верховного суду України 4 вересня відхилила апеляцію Пенсійного фонду України і визнала незаконною відмову виплачувати пенсії внутрішньо переміщеним особам.

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...