Від сьогодні у водійських посвідченнях ставитимуть нову відмітку

29.12.2021 15:54 1732 0
Від сьогодні у водійських посвідченнях ставитимуть нову відмітку

У разі складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у водійських правах від сьогодні ставитимуть відмітку у вигляді коду «78». Вона означатиме, що водій має право керувати винятково транспортними засобами з автоматичною коробкою передач.

Як повідомляє Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ, відмітка зазначатиметься у графі 12 документу. 

Новація не торкнеться водіїв, які отримали посвідчення раніше. Якщо позначка відсутня, водії мають право керувати транспортними засобами з будь-якою коробкою передач.

Ці зміни регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1007. Вона запроваджує цілий ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. 

Зокрема, вже змінився дизайн бланка посвідчення водія. З минулого року він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського посвідчення водія, стилізоване зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни. Бланк став більш захищеним від підробок. У ньому імплантований захисний елемент, зазначається термін його дії, а також група крові та резус-фактор водія. Попереду – практичне запровадження відмітки про надання згоди або незгоди на посмертне донорство.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...