Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Вічнозелені насадження у Мукачеві ще можна врятувати від Східного паразита (ФОТО)

Йдеться про вічнозелені кущі самшиту, які понищив азіатський паразит - самшитова вогнівка.

Як повідомлявПерший.com.ua” раніше, вічно-зелені кущі самшиту в найбільшому парку в центрі Мукачева, парку ім. А. Кузьменка (парк Горького), цьогоріч майже повністю знищили ненажерливі комахи.

І хоча частину вічнозелених кущів самшиту втрачено назавжди, щоб врятувати решту насаджень треба негайно починати боротьбу зі шкідниками. Рослини ще можна врятувати, а обробляти кущі слід з внутрішньої сторони.

Із осіннім похолоданням паразити деактивізувалися, а кущі самшиту, які витримали нашестя гусені, почали відновлюватися. Слід зазначити, що гусінь самшитової вогнівки, якої протягом одного сезону виводиться 3-4 покоління, може повністю знищити значні площі зелених насаджень, адже рослини не встигають відновлюватись та гинуть.

Для порятунку вічнозеленим необхідна допомога господарників. Адже, кущі потрібно обробити пестицидами, так як, якщо врахувати чисельність шкідника та кількість уражених гусінню рослин, альтернативи їм наразі немає.

Варто зазначити, що, за інформацією профільних видань, на переконання фахівців, найбільш ефективними пестицидами проти самшитової вогнівки є контактні препарати фосфорорганічної групи. Проблемою застосування цих засобів, в першу чергу, є їхня висока токсичність. Оскільки місця висадки самшиту, це, в першу чергу, зелені зони, місця відпочинку та приватні території в безпосередній близькості до людей, застосувати пестициди там вкрай шкідливо. Такий вид захисту згубно впливає на інші види комах, в тому числі і не шкідливі, а також на теплокровні тварини та людину, враховуючи, що період розпаду даних пестицидів понад 2 місяці. Ще одним мінусом є те, що при застосуванні цих препаратів не відбувається повноцінний контакт з комахами на всіх стадіях розвитку, адже під час обприскування рослин шкідники можуть локалізуватися під листками.(Контактні препарати фосфорорганічної групи: БІ-58 новий, Базудін, Актеллік, Золон, Волатон, Дурсбан, Пірінекс).

Для боротьби із цими паразитами застосовують також препарати, що відносяться до групи аналогів гормонів комах або регуляторів росту, які впливають на розвиток гусені, а саме на утворення хітину (захисний покрив гусені). Препарати блокують скидання хітинового покриву, личинки не можуть линяти, а, відтак, рости, що призводить до їх загибелі. Такі препарати можна сміливо використовувати для обробки самшиту проти шкідника, оскільки вони є одними з найбезпечніших серед хімічних пестицидів. (Аналоги гормонів або регулятори росту: Матч, Сонет, Рімон, Інсегару, Дімілін, Номолт, Аплауд).

Крім того, можна застосувати і системні препарати, які потрапляючи в рослину під час обробки отруюють її соки. Після цього, гусінь, яка живиться соками кущів, поїдаючи листя, гине. Ці препарати не мають фітотоксичної дії та є відносно безпечними для інших комах, наприклад для бджіл. Також вони мають довготривалу дію (два три тижні), що дає змогу повністю знищити одну генерацію та контролювати подальшу популяцію гусені.(Системні препарати: Актара, Крузер, Конфидор, Каліпсо).

Також, серед засобів боротьби існують біологічні препарати, які розроблені на основі бактерії Bacillus thuringiensis. Вони мають ентомопатогенну та викликають захворювання у шкідника, в нашому випадку у самшитової вогнівки. На практиці даний ряд препаратів використовується рідше і, зазвичай, в комплексі з пестицидами.
(Біологічні препарати: Бітоксибацилін-БТУ-р, Гаупсин).

Саша Клімова

Читайте також: Розколотий череп та “бойове” розфарбування: у Мукачеві в парку Кузьменка руйнується пам’ятник Максиму Горькому (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...