Великоберезнянщина - один з магнітів Закарпаття

20.08.2018 14:47 180 0
Великоберезнянщина - один з магнітів Закарпаття

Всього 27 000 населенння. Тут навіть районний центр – це селище міського типу, а не місто. Проте важко й описати в одній публікації скільки ж унікальних та неповторних цікавих туристичних об’єктів там знаходиться. Найбільше вражає «охоронна» Великоберезнянщина і це наш магніт №10 для відвідання Закарпаття, пише Ужгород.ін А охороняти в цій місцевості є що. Перш за все – природні скарби, більшість з яких розташовані в Ужанському національному парку. Місцеві праліси входять у міжнародний об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». 

Крім лісів у широкому розумінні є тут і одинокі пам’ятки природи – «Дідо-дуб» та Дуб Чемпіон, вік обох дерев перевищує 1000 років. Дуб Чемпіон є одним з найстаріших дерев України, його вік оцінюють у більше ніж 1300 років. В 2010 році став лауреатом конкурсу Національне дерево України, посівши третє місце. Є чим дивуватись, правда?! 

В нацпарку знаходиться ще одне цікаве місце, яке точно повинно бути під охороною – територія  падіння найбільшого в Європі метеориту Княгиня, лиш одна частинка якого важила понад 280 кг. Про його загальні розміри важко й сказати. Подія відбулась 1866 р. і для місцевих це стало певним знаменням, невідомо хорошим чи поганим, але точно тим, яке відмітило регіон особливою аурою. Оцінив її і відомий письменник Жуль Верн, який кажуть приїжджав сюди саме через метеорит. 

Від об’єктів природних, рушаємо до об’єкту архітектурного, а саме бойківської церкви 1745 року, яка знаходиться під опікою ЮНЕСКО. Це досконала за своєю будовою та дуже вдало вписана в місцевий рельєф церква Святого Михайла в селі Ужок. Це один з найстаріших та найгарніших храмів області, а ще той, який ви обов’язково повинні відвідати, поки храм не знищений, незруйнований часом та людським недбальством. 

Великоберезнянський район, ще повен несподіванок, тож не соромтесь досліджувати його та пізнавати з нових, незбагненних сторін. Нагадаємо, Найвисокогірніший залізничний вокзал України – станція «Бескид»

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!