Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

Великі компанії можуть перейти на чотириденний робочий тиждень

Таке рішення запропонували експерти під час економічного форуму в Давосі

Зниження кількості робочих днів піде на користь і компаніям, і їхнім співробітникам, тому світу слід замислитися про масовий перехід на 4-денний робочий тиждень, заявили під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі два авторитетних експерта.

“Думаю, у нас є хороші експерименти, що демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їхня виробка залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають. І вони більш лояльні до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їхнього життя поза роботою”, – заявив він під час форуму психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант.

З ним згоден економіст та історик Рутгер Брегман, який нагадує, що провідні уми – економісти, соціологи, філософи – десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише в 70-і роки минулого століття.

“Підприємці-капіталісти ще в 20-е і 30-е роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинного робочого тижня його робочі стали продуктивнішими, оскільки менше втомлювалися”, – говорить він.

Тим часом під час форуму обговорювалися наукові дослідження про те, що люди стануть щасливішими, якщо менше працюватимуть. Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР): що більше часу витрачається на роботу, то нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи. Так, Південна Корея і Мексика лідирують за кількістю відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.

Одна з компаній Нової Зеландії минулого року перейшла на 4-денний робочий тиждень як експеримент, а потім оголосила, що такий графік буде постійним, – пише Інтерфакс

Нагадаємо, Ужгородська міська лікарня отримала пристрій для біохімічних аналізів

Читайте також: Валюта, зброя, сигарети, рації: прикордонники показали результати спецоперації на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...