Велотуризм як запорука сталого розвитку: на Закарпатті почався «Veloforum 2021»

17.09.2021 19:21 394 0
Велотуризм як запорука сталого розвитку: на Закарпатті почався «Veloforum 2021»

В Ужгороді 17-19 вересня триватиме міжнародна конференція «Veloforum 2021», у якій беруть участь представники інших областей України та іноземних країн, зокрема Словаччини, Угорщини та США. 

Долучились до неї і представники Ужгорода та інших закарпатських громад. Першого дня вони наголошували на необхідності створення в містах безпечної велоінфраструктури, яка дозволить перетворити велотранспорт на ефективну альтернативу автомобільному, а також на доцільності розширення веломережі на гірських туристичних маршрутах. 

Велосипедний Ужгород

Ужгород – одне з більше 30 міст України, де розроблена велоконцепція. Як розповів директор КП «Ужгородський муніципальний транспорт» Віталій Готра, минулого року в обласному центрі відбувся конкурс на розробку концепції, у якому перемогла компанія «Урбан прогрес». Ця концепція дасть змогу велосипедистам стати повноцінними учасниками дорожнього руху та діставатися до центру навіть з мікрорайонів, куди не ходить громадський транспорт. Ужгород є компактним за своєю архітектурою, і саме велотранспорт мав би бути ідеальним способом пересуватись з однієї частини міста в іншу.  Веломаршрути також допоможуть туристам в Ужгороді ознайомитися з архітектурою.

На даний момент основна альтернатива приватному транспорту – це громадський транспорт. Він дає змогу перемістити велику кількість людей з точки А у точку Б. Однак його недолік у тому, що людина прив’язана до конкретного графіку і зупинок. Альтернатива – це пересування велотранспортом. З початком пандемії кількість тих, хто користується велосипедами, зросла.

Готра був у Нідерландах і бачив тамтешній досвід: «Всі думають, що Голландія – це країна, де велодоріжки і велорух був завжди. Навіть частина самих голландців вважає, що вони народилися з велосипедом. Країна з населенням 16 мільйонів має 16 мільйонів велосипедів. Але 40 років тому у Голландії відбувалося те саме, що відбувається зараз в Україні, якщо подивитися на маленькі міста – перенасичення автомобільним транспортом».

Європейські міста пережили ситуацію, від якої тепер потерпають українські, багато років тому. Тому у нас є можливості вчитися на чужому досвіді і не повторювати помилок.

Велокарпати

Інше питання, на якому наголосили закарпатські учасники Велофоруму-2021 – області потрібно створювати або розширювати веломережі у національних парках. Це створить можливості в тому числі для транскордонного туризму. Наприклад, Ужанський національний парк з’єднує три країни, і всі вони бачать перспективу розвитку у регіоні велотуризму. На Закарпатті гірська місцевість, на відміну від європейських сусідів, потерпає від двигунів внутрішнього згорання – квадроциклів, мотоциклів. Вершини буквально розрізають, що призводить до непоправних екологічних наслідків. І це чудова ілюстрація правдивості гасла цьогорічного Велофоруму: «Велотуризм – запорука сталого розвитку територій». 

У межах Veloforum 2021 в Ужгороді три дні проходитимуть лекції, презентації досліджень, дискусії, воркшопи, екскурсії та кінопокази. Учасники з різних регіонів і країн обмінюватимуться кращими практиками велотуризму, досвідом у розвитку велоінфраструктури, обговорюватимуть законодавчі ініціативи та працюватимуть над виробленням рішень для розвитку сталої мобільності.

Читайте також:

Теги: Туризм
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...