Вчені вважають, що змогли знайти легендарний Ковчег Ноя

07.10.2021 05:30 680 0
Вчені вважають, що змогли знайти легендарний Ковчег Ноя

Ноїв Ковчег ще в 1959 році відшукав картограф Ільхан Дурупінар на вершині гори в регіоні Догубаязіт в Туреччині. Тепер дослідники підтвердили, що це може бути ковчег Ноя.

Американські і турецькі вчені провели додаткові дослідження і заявили, що вважають, що тут знаходиться Ковчег Ноя, повідомляє Zn.ua з посиланням на Jpost.

Дослідники використали 3D-сканування і заявили, що під землею знаходиться рукотворна конструкція у формі човна. За їхніми словами, її розміри і форма повторюють Ковчег Ноя, який був описаний в Книзі буття.

У Старому Завіті розповідається про те, що Бог велів Ною побудувати ковчег і взяти на борт «кожної тварі по парі». У тексті також містяться конкретний опис розмірів і конструкції судна: довжина 300 ліктів, ширина 50 ліктів і висота 30 ліктів (один лікоть - приблизно півметра).

Вказується також, що ковчег зупинився на вершині гори Арарат, яка знаходиться приблизно в 30 кілометрах від ділянки, яка отримала назву Дурупінар, і де в 50-х роках було знайдено можливий човен.

Дослідник Ендрю Джонс і вчений Фетхі Ахмет Юксель зі Стамбульського університету вважають, що результати сканування вказують на штучний артефакт під поверхнею, який цілком може бути ковчегом. Надалі вони мають намір продовжити вивчення локації. За їхніми словами, отримані дані вказують на те, що на глибині 2,5 - шести метрів знаходиться структура з паралельними лініями і кутами. А це вказує на її рукотворне походження.

Разом з тим, наукове співтовариство скептично ставиться до цих тверджень. З моменту відкриття, яке було зроблено Дурпінаром, цей регіон неодноразово вивчали. Так, в 1970-90 роках дослідження тут проводив американський вчений Рон Уайетт, який опублікував свої відкриття. Пізніше його висновки поставив під сумнів Лоренс Коллінз. Він опублікував у 1996 році в Journal of Geosciences Education статтю, в якій назвав знайдені структури природними гірськими утвореннями з незвичайною структурою.

Міністерство культури Туреччини поставило регіон під національний захист. Його оголосили національним парком, але ніяких офіційних проєктів розкопок тут ініційовано не було. Регіон вивчають одночасно кілька незалежних команд, як турецьких, так і іноземних.

Навіть після того, як початкові відкриття назвали природними утвореннями, деякі вчені все ж не залишають ідеї про те, що Ноїв ковчег може знаходитися під поверхнею в цьому регіоні. Можливо, що подальші дослідження за допомогою технологій, які були недоступні під час попередніх експедицій, допоможуть вирішити цю суперечку. За їх допомогою можна вивчити регіон набагато глибше і, можливо, знайти одну з найзнаменитіших реліквій в історії людства.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...