Вчені створили імплант, який читає й озвучує людські думки (ФОТО)

25.04.2019 20:39 31 0
Вчені створили імплант, який читає й озвучує людські думки (ФОТО)
Команда вчених в Університеті Каліфорнії в Сан-Франциско створили пристрій, який імплантується в мозок і здатний читати людські думки. Потім він перетворює їх у звук. За словами розробників, їхня технологія «дуже захоплює». Як повідомляє BBC, в перспективі розробка може допомогти повернути деяким людям повернути собі здатність говорити. Технологія працює у два етапи. На першому з них електроди імплантують в мозок для збору електричних сигналів про рухи губ, язика, голосових зв’язок і щелепи. Потужне комп’ютерне обчислення потім симулює рухи губ і горла, щоб згенерувати різні звуки. Результат потім озвучується. Здавалося, було б значно простіше зібрати в мозку інформацію про електронні закономірності, які несуть в собі цілі закодовані слова. Однак, подібні спроби мали лише обмежений успіх. А імітація рухів для генерування звуків була проведена вперше і дала кращий результат.
«Вперше в історії дослідження продемонструвало, що ми можемо генерувати цілі речення на основі мозкової активності. Це захоплюючий доказ принципу, що існують доступні технології для побудови приладів, які клінічно можуть допомогти пацієнтам з втратою мови», - сказав професор Едвард Чанг.
Втім, технологія все ще не досконала. І пристрій не дуже чітко генерує слова, про які думає людина. Джерело: УНІАН Нагадуємо: Закарпаття набирає популярність серед знаменитостей: до краю завітав черговий зірковий гість (ФОТО) Читайте також: У Верховній Раді розглядають питання щодо встановлення вчителям максимальних надбавок Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...