Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Найцікавіше

Важливо: на Мукачівщині зафіксовано вже другий випадок сказу великої рогатої худоби

Вже другий випадок небезпечної для людей та тварин хвороби – сказу – підтверджено на території Станівської сільської ради Мукачівського району

Діагноз підтвердили в лабораторії випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби:

15.04.2019 о 11:15 до ОКЦ  від Головного управління держпродспоживслужби в Закарпатській області надійшло повідомлення про те, що відповідно до звіту про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 12.04.2019р. № 000377 п. м./19 встановлено діагноз сказ ВРХ у с. Станово, вул. Островського, Мукачівського району. 

Ситуацію з поширенням небезпечної хвороби виданню «Перший.com.uа» прокоментував начальник Мукачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Василь Туряниця:

Поширення небезпечної хвороби має свої передумови: населений пункт Станово прилеглий до великого лісового масиву, який межує з Іршавським районом. Ландшафт та інші фактори зумовили слабкий відстріл  мисливцями рудої лисиці, яка є головним переносником вірусу сказу. Тварини, у яких фіксуємо клінічні ознаки сказу, були заражені (покусані) ще осінню, проте у великої рогатої худоби інкубаційний період триває довго, до року.

Посадовець додав:

Наразі фахівцями ветеринарної медицини Мукачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби проводиться комплекс заходів щодо локалізації поширення сказу. Зокрема, проводиться безкоштовне щеплення всіх домашніх тварин у дворогосподарствах даної сільської ради. Ситуація під контролем.

Також Василь Туряниця зазначив, що велика рогата худоба не несе небезпеки під час інкубаційного періоду вірусу в організмі. Сказ є небезпечним при клінічних ознаках: вірус міститься в слині хворої тварини.

Нагадаємо, Лобове зіткнення поблизу села Клячанова на Закарпатті (ФОТО, Оновлено)

Читайте також:На початку травня байкери відкриють мотосезон на Мукачівщині 

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...