Важливо: Константинопольський Патріархат жодних рішень про надання автокефалії українській Церкві не ухвалював

01.09.2018 13:05 123 0
Важливо: Константинопольський Патріархат жодних рішень про надання автокефалії українській Церкві не ухвалював
У промові митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) щодо результатів зустрічі Константинопольського і Московського патріархів у Стамбулі, відсутні слова про ухвалення рішення надати автокефалію Українській Православній Церкві. Розповсюджена щодо цього в українських ЗМІ інформація є неправдивою. Про це повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. У зв’язку з масовим тиражуванням неправдивої інформації, яка спотворює слова представника Константинопольського Патріархату митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) щодо результатів зустрічі Константинопольського і Московського патріархів у Стамбулі 31 серпня 2018 року, слід роз’яснити наступне. У своїй промові митрополит Еммануїл жодним чином не повідомляв про те, нібито Константинопольський Патріархат ухвалив рішення надати автокефалію Церкві в Україні. Дослівно його пряма мова звучить так:
Як ви знаєте, в Україні вже більше 25 років триває розкол, і Вселенський Патріархат прийняв рішення розглянути всі способи, у які може бути проголошено автокефалію Української Православної Церкви. Саме це рішення було прийнято у квітні, і ми вже імплементуємо це рішення, і про це Вселенський Патріархат також повідомив Патріарху Кирилу під час його візиту …
У цій фразі відсутня думка про те, що надання автокефалії є ухваленим рішенням. Натомість митрополит Еммануїл розповідає, що Патріархом Варфоломієм було повідомлено Патріарха Кирила, як Константинопольською Патріархією від квітня місяця проводиться дослідження всіх можливих варіантів надання автокефалії Українській Православній Церкві. Константинопольський Патріархат не лише задекларував необхідність пошуку шляхів надання автокефалії, але і «імплементував» це рішення – тобто, безпосередньо розпочав цей пошук. Однак, чи вдалося Константинопольській Патріархії від квітня місяця віднайти варіанти надання автокефалії, і якщо так, то якими вона їх бачить – наразі у промові митрополита Еммануїла не повідомляється. Як і не повідомляється високоповажним ієрархом, чи має на меті Константинопольська Патріархія реалізувати зазначені варіанти, якщо такі теоретично нею будуть віднайдені. Читайте також: Ужгородці мітингом відстоюватимуть вело інфраструктуру міста Слід пригадати, що 22 квітня 2018 року на сайті Константинопольського Патріархату з’явився текст комюніке за наслідками роботи Синоду цієї Церкви. У ньому, зокрема, повідомлялося, що Синод «отримав від церковної і цивільної влади, які представляють мільйони українських православних християн, – звернення, яке вимагає дарування автокефалії, вирішив тісно спілкуватися та координувати зі своїми сестринськими Православними Церквами щодо цього питання». Тобто, йде мова про те, що квітневий Синод Константинопольського Патріархату не приймав жодних рішень про надання українській Церкві автокефалії, а лише отримав прохання щодо цього від певних структур та почав його досліджувати у спілкуванні з іншими Помісними Церквами. Читайте також: Неймовірні фести Закарпаття: як лозоплетіння з кантрі-кросом поєднати? Деякими вітчизняними інформаційними ресурсами, зокрема, сайтом Hromadske, не лише були невірно інтерпретовані слова митрополита Гальського Еммануїла, але й свідомо чи з необачності опублікований хибний варіант перекладу з англійської його промови. Зокрема, замість фрази «прийняв рішення розглянути всі способи, у які може бути проголошено автокефалію» (у оригіналі: took the decision of exploring all the way sinorder to issue the autocephaly) на зазначеному сайті міститься фраза «вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії». На жаль, багато інформаційних ресурсів, не перевіривши достовірність інформації на сайті Hromadske, скопіювали її та розповсюдили відверту дезінформацію. Цим самим вони завдали репутаційної шкоди відомому ієрарху сучасності Митрополиту Гальському Еммануїлу, який говорив від імені Константинопольського Патріархату. Такі дії представників журналістської спільноти, як і любий обман, створюють загрозу міжправославному діалогу з питання подолання церковного розколу в Україні, а інформаційні ресурси, які розтиражували даний фейк, мають негайно його спростувати і принести вибачення перед читачами.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!