Вагітних закарпаток закликають вакцинуватися від COVID-19

01.12.2021 14:39 1503 0
Вагітних закарпаток закликають вакцинуватися від COVID-19

Закарпатські медики акцентують на профілактиці COVID-19 шляхом вакцинації у вагітних, адже ця група має високий ризик несприятливого протікання хвороби.

За весь період епідемії на Закарпатті було 380 випадків коронавірусної хвороби у вагітних. З них у 59% знадобилася госпіталізація, часто киснева терапія. Серед вагітних були 3 летальні випадки, траплялися мертвонародження через COVID-19.

«Ми активно здійснюємо аналітику тих категорій населення, хто найчастіше потрапляє у заклади охорони здоров’я. Однією з таких важливих і пріоритетних груп є вагітні… Бачимо, що вагітні також, звичайно, хворіють, і ризики несприятливого перебігу COVID-19 саме у вагітних є надто високими», – застерегла головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик на брифінгу у Закарпатській ОДА 1 грудня.

Завідувачка жіночої консультації клініки «Асклепій» Юліанна Федько озвучила дані, згідно з якими інфікування COVID-19 між 20 і 26 тижнями вагітності збільшує ризик акушерських ускладнень, а зараження після 26 тижня підвищує ризик неонатальних ускладнень, тобто ускладнень для новонароджених. Вона підкреслила, що вагітні є пріоритетною групою для щеплення. Їм радять обирати мРНК вакцини – Moderna або Pfizer. Федько стверджує, що безпечність щеплення для вагітних уже перевірена, і у них навіть менше ускладнень після вакцинації:

«На даний момент є дані трьох рівнів моніторингу безпеки щеплень від COVID-19 під час вагітності, і вони не виявили жодних проблем… Якщо у невагітних жінок спостерігався підйом температури після другої дози мРНК-вакцини, то у вагітних зустрічали власне не підйом температури, а можливі такі явища, як біль у місці ін’єкції і нудота, які дуже комфортно коригуються симтоматично».

Більше того, під час вагітності щеплення дозволяє говорити про передачу антитіл дитині. Перші антитіла, які передаються дитині через пуповинну кров, реєструються через 14-16 днів після першої дози мРНК-вакцини. 

За словами керівниці Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяни Козак, вагітні переважно не вакцинуються: 

«На обліку у нас біля 800 вагітних жінок, з них щеплені 23.  Ніяких побічних ефектів від вакцинації не було, є жінки, які вже народили здорових діток, – говорить лікарка. – Дуже часто вагітні йдуть до сімейних лікарів просити відтермінування від вакцинації, але це є фізіологічний процес».

Медики намагаються розбивати міфи довкола вакцинації вагітних, однак зізнаються, що це довготривала справа. Втім, якщо раніше сумніви щодо безпечності ковід-вакцин для цієї групи населення ґрунтувалися на відсутності даних – тепер дані є.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!