В Ужгороді вперше за 10 років виявили дифтерію (ФОТО)

21.10.2019 14:22 201 3
В Ужгороді вперше за 10 років виявили дифтерію (ФОТО)
Заступник директора департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров повідомила, що захворів іноземець, студент 5 курсу, який в 16-річному віці пропустив вакцинацію проти дифтерії.
“17 жовтня в обласну інфекційну лікарню поступив студент 5 курсу УжНУ, при обстеженні цього пацієнта було виявлено дифтерійну паличку. Хлопець звернувся до лікаря зі скаргами на біль в горлі, підвищену температуру та загальну слабкість” - зазначила Заступник директора департаменту охорони здоров"я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров.
За статистикою 50 зі 1000 інфікованих помирають. Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, при цьому все одно залишається ризик смерті. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація.
“Останні випадки захворювання дифтерії в ужгороді були зафіксовані у 2010 році.Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Єдиний спосіб уберегтися від дифтерії або зменшити страшні наслідки при ураженні нею – отримати щеплення. В Ужгороді їх предостатньо” - зазначив Поляк Михайло – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня».
Зазначимо, дифтерія - гостре інфекційне захворювання. Його збудником є дифтерійна паличка. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, однак нею можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Вони ускладнюють дихання і ковтання. З перших секунд потрапляння в організм людини паличка починає виділяти агресивний токсин, який потрапляє в кров. Дифтерія небезпечніше за кір, адже смертність від цієї інфекції досягає 50%. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 000 осіб, близько 700 з них померли. При низьких рівнях охоплення щепленнями проти дифтерії з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції. Щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця. За даними Федерального агентства міністерства охорони здоров'я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню.

Владислава Мазур

  Нагадуємо, У Мукачеві біля берегівського мосту сталася ДТП (ВІДЕО) Читайте також: Вдома у кожного: названі побутові предмети, що викликають рак
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 3

Timon

22 жовт. 2019 р., 12:20
"Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 000 осіб, близько 700 з них померли. При низьких рівнях охоплення щепленнями проти дифтерії з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції."

Вакцинація від дифтерії має НУЛЬОВИЙ вплив на можливість захворювання.
ТЕОРЕТИЧНО, можливо захищає від важкого перебігу, але це лише теоретично.
Фактично НЕ ЗАХИЩАЄ.
Стосовно згаданого спалаху з 20к захворілих є висновки лікарів які безпосередньо спостерігали цей спалах:
" Встановлено переважання щеплених серед обстежених хворих на дифтерію, відсутність різниці перебігу хвороби та її ускладнень у щеплених і нещеплених, що є наслідком низького взаємозв'язку між кратністю, строками вакцинації, рівнем антитоксичного імунітету та свідчить про недостатньо обґрунтовану тактику вакцинації дорослих у період епідемії. "
http://www.lib.ua-ru.net/inode/p-2/24217.html


Єдиним надійним захистом є адекватні санітарні заходи, контролювати які повинен СЄС, який був ліквідований при Супрун.
Якщо ви не хочете хворіти на дифтерію, тиф(не існує вакцини), скарлатину(не існує вакцини) та багато інших інфекцій до нема жодних вакцин, ви можете захистити себе індивідуально — миття рук та посуду.

В ліквідації дифтерії, тифу, скарлатини(15% дитячої смертності до революції) вакцини відіграли НУЛЬОВУ роль. Тільки санітарія.

Маруся

22 жовт. 2019 р., 11:33
а де вакцини? діти не вакциновані вже не кажучи про контингент що потребує вакцинації у нас ніколи немає коштів на те що треба а може б перевести пенсійний фонд на бюджет і виплачувати пенсію за статтями бюджету а депутатам збирати зарлпту через інтернет та флешмоби

гуцул

21 жовт. 2019 р., 17:49
скоро вонючі індуси не тільки дефтерії притягнуть а і малярію і еболу.....
Loading...