Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

В Ужгороді можна пройти онлайн тест на ВІЛ

1 грудня- всесвітній день боротьби з ВІЛСНІД

Починаючи з 2015 року, в Закарпатській області, розпочала свою діяльність Благодійна організація «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
Заснували її пацієнти:
“Серед працівників оиганізації є ВІЛ- інфіковані, що допомагає нам з розумінням та іноді з особливим натхненням, ставитись до справи, якою ми щоденно займаємось. Чим ми займаємось? Соціальний супровід людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (допомога в доступі до лікування, формування прихильності до лікування АРТ, догляд та підтримка людей хворих на СНІД), різні профілактичні заходи серед місцевого населення (інформаційні лекції, тестування експрес-тестами на ВІЛ/ВГС)”,- розповідає Андрій Дем’яненко, засновник БО “Закарпатське благодійне товариство
мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”

Протягом 2018 року, соціальними працівниками благодійної організації, було проконсультовано та протестовано 254 особи, з них 56 отримали позитивний результат тестування. Також було проконсультовано та протестовано швидкими тестами 127 ув’язнених, які знаходяться в Державній установі «Установа виконання покарань №9», з них 10 ув’язнених отримали позитивний результат тестування. Всі вони взяті під соціальний супровід та перенаправлені для подальшої діагностики та взяття на диспансерний облік до Закарпатського ОЦПБС.

За даними Закарпатського обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом (надалі ОЦПБС), на диспансерному обліку в Закарпатському ОЦПБС перебуває 654 ВІЛ-інфікованих, із них 430 приймає АРТ-лікування.

Сьогодні в Україні доступні ефективні препарати нового покоління проти ВІЛ. Антиретровірусна терапія є в наявності і абсолютно безкоштовна для всіх ЛЖВ.
У 21 столітті ВІЛ більше не вирок. Приймаючи, щоденно, антиретровірусну терапію, ВІЛ-позитивна людина може жити 100% повноцінним життям:
• Мати сім’ю і здорових дітей
• Працювати і бути соціально активним
• Мати тривалість життя, рівну тривалості життя людей без діагнозу ВІЛ
До 1 грудня і не тільки…
Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ

У нашій країні більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Лише кожен другий ВІЛ-позитивний українець знає про свій статус. Це відбувається через незнання.
Глобальна концепція ЮНЕЙДС до 1 грудня цього року та на весь період наступного 2019 року – тестування – “Знай свій ВІЛ статус”. Весь світ говорить про те, що саме це – ключ до зупинення епідемії.
У 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. До тестування долучаються сімейні лікарі. Вся країна, кожен українець буде мати можливість пройти тестування на ВІЛ. Кожен українець повинен знати свій статус- це дбайливе відношення до свого здоров’я, це доросла та зважена поведінка. Ми маємо зробити тестування на ВІЛ частиною відповідального ставлення до свого здоров’я, частиною щорічного скринінгу.

“Ми закликаємо кожного дізнаватись про свій статус адже це наше право на здоров’я. Лише так епідемію ВІЛ в країні буде зупинено. До речі, сьогодні доступні різні варіації тестування на ВІЛ – швидкими тестами, оральними тестами, у лабораторії та навіть онлайн та у мобільному – HIV TEST  Також, тестування можна пройти анонімно за адресою Закарпатський ОЦПБС, м. Ужгород, вул. Другетів 72, корпус Б, консультативний кабінет”,- додає Андрій Дем’яненко, засновник БО “Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”

Нагадаємо,  Ужгородка, яка пройшла війну, відзначила 100-річний ювілей

Читайте також: Багатодітні мами та мами дітей-інвалідів Закарпаття мають право на дострокову пенсію

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...