В Ужгороді масово цвіте борщівник Сосновського (ФОТО)

09.06.2018 20:40 54 0
В Ужгороді масово цвіте борщівник Сосновського (ФОТО)
У народі  її називають  «ведмежа  лапа», «окупант». Ця чужа рослина містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків  1-3 ступеня. У переважній більшості страждають відпочиваючі, рибалки та косарі.
Наразі найбільші плантації борщівника поруч із підвісним мостом в Боздошському парку. Майже кілометр вздовж берега Ужа  засіяний «пекучою» рослиною. Ужгородці, попри застереження лікарів, усе ж таки знаходять місця неподалік борщівника, а отже, нехтують правилами безпеки.
Перша допомога при опіку борщівником:
• Тривало і ретельно промити водою місце контакту із застосуванням мила, густої піни. Якщо з'явилися пухирі, то мочити їх не слід.
• Обробити уражені і контактуючі ділянки шкіри розчином спирту, марганцівки, або фурациліну (це допоможе знежирити шкіру).
• Змастити уражені ділянки засобами проти опіків («Рятувальник», «Пантенол», «Опазоль»).
• Приховати пошкоджені ділянки від будь-якого попадання сонячних променів, як прямих, так і непрямих. Краще зовсім уникати перебування на сонці наступні 48 годин.
• Необхідно обов'язково приймати антигістамінні препарати. Адже рослина чинить серйозну алергійну дію і може призвести до появи загальних і місцевих реакцій.
• Можливе застосування протизапальних засобів (наприклад, парацетамолу).
Марія Кочмарь
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...