В Ужгороді біля пішохідного мосту оселився бобер (ВІДЕО)

18.03.2021 10:43 3307 0
В Ужгороді біля пішохідного мосту оселився бобер (ВІДЕО)
В Ужгороді неподалік пішохідного мосту поселився бобер, тваринку зафільмувала на відео ужгородка Marianka Fizer. Перший.com.ua зібрав для вас десять цікавих фактів про бобрів.
  1. Сімейство цих тварин нечисленне. У нього входить всього два види, звичайний і канадський бобер.
  2. Бобри – це риби! Принаймні, так довгий час стверджували католицькі ченці. Ймовірно, що це було зроблено навмисне, щоб під час посту ласувати їх м’ясом. Бобри більшу частину часу проводять під водою – значить, риби.
  3. Бобер є найбільшим гризуном в Європі. А у світі посідає почесне друге місце, більші його тільки капібара, яка мешкає в Південній і Центральній Америці (цікаві факти про гризунів).
  4. У Східній Європі цілеспрямовано здобувати боброві шкури заради хутра почали близько 1000 років тому. В результаті до XX століття ці гризуни опинилися на межі вимирання. На щастя, їх вдалося відновити популяцію.
  5. Полювання на цих тварин на Русі займалися багато століть, але мали на це право далеко не всі мисливці. Людей, які мали таке право, називали бобровниками.
  6. Зимові заготовляння бобрів з гілок, для однієї сім’ї, можуть становити до 70 кубометрів в обсязі.
  7. Вчені помітили, що форма бобрової греблі залежить від швидкості течії: там, де воно невелике, гребля пряма, а там, де сильна, гребля вигнута у бік течії.
  8. Хвіст у бобра – одночасно кермо, регулятор температури тіла і виразник почуттів. Якщо тварина сердиться, воно б’є хвостом.
  9. Природні вороги річкового бобра – це вовки, бурі ведмеді і лисиці, але найбільшої шкоди популяції цього виду приносить людина, винищуючи бобрів з-за їх цінного хутра і м’яса.
  10. Для будівництва бобри валять дерева, підгризаючи їх у підстави з усіх боків. Осику або вербу діаметром 7 сантиметрів бобер валить за п’ять-десять хвилин, на дерево з діаметром до півметра боброві знадобиться ніч.
https://www.facebook.com/marianka.fizer/videos/2976635339247598 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ужгороді на річці оселилися два лебеді (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...