В Ужгороді 10% роботодавців не бачать електронні лікарняні: як діяти

25.10.2021 14:13 452 0
В Ужгороді 10% роботодавців не бачать електронні лікарняні: як діяти

З 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Однак 10% роботодавців Ужгорода не бачать електронні лікарняні своїх працівників. Коли таке трапляється, сімейний лікар має право видати паперовий лікарняний лист.

Про це розповіла головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козак. 

За її словами, ця проблема може існувати, поки триває перехідний період з електронними лікарняними. Є роз’яснення від МОЗ, як діяти у таких випадках. Наприклад, коли пацієнт оформився на роботу нещодавно, електронна система реєстру лікарняних листів не може знайти його у базі пенсійного фонду України. У такому разі сімейний лікар може видати листок непрацездатності. Є пацієнти, які не мають офіційних трудових відносин, але у медичному висновку пацієнта просто вказується, що роботодавця не знайдено.

Необхідна декларація з сімейним лікарем

Електронний лікарняний лист не можна отримати без укладення декларації з сімейним лікарем. Вакцинальна кампанія та введенням електронних лікарняних показали, що багато мешканців області та Ужгорода ще не уклали декларацій з лікарями. Але якщо пацієнт захворіє, він може звернутися до лікаря, який його огляне, укладе з ним на місці декларацію та видасть медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

«Для лікарів електронні лікарняні спрощують роботу. Для пацієнтів — тим більше. Тому що вони приходять до лікаря, він їх оглядає, призначає лікування, і не потрібно приходити до лікаря забирати цей лікарняний листок, адже цей документ роботодавець одразу бачить. Звичайно перший місяць було багато складнощів: десь роботодавець не бачив, десь пацієнта не ідентифікувало через код, але більше тисячі лікарняних листків наш заклад виписав. Особисто я виписала упродовж жовтня 35 електронних лікарняних листків», — сказала Тетяна Козак.

Коли ще виписують паперові лікарняні?

Лікарка розповіла також про інші випадки, коли виписують лікарняні на листку.

«У МОЗ передбачили чотири випадки для цього: коли лікарняний лист продовжується, тобто йдеться про тривале захворювання пацієнта, коли є технічні збої, коли йдеться про пологи і вагітність пацієнта, а також за сім днів сімейний лікар має право виправити медичний висновок, він також за з дозволу керівника закладу або спеціальної комісії може видати паперовий лікарняний», — пояснила медпрацівниця.

Читайте також:

Теги: Медицина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...