В Україні запроваджуюють накопичувальну пенсію: кому та скільки можна буде відкласти від зарплати

17.11.2021 09:10 930 0
В Україні запроваджуюють накопичувальну пенсію: кому та скільки можна буде відкласти від зарплати

Ті громадяни, які зараз не старші 35 років, зможуть починати платити внески із зарплат та відкладати собі на старість. Накопичувальну пенсію в Україні хочуть запровадити вже з наступного року, проте взяти участь у накопичувальній програмі зможуть не всі. 

 

Про це розповіла,  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна  

Решта громадян продовжуватиме отримувати пенсії за солідарною системою, з урахуванням свого віку та трудового стажу, адже вони не встигнуть накопичити достатню суму для щомісячних пенсійних виплат. Уряд ще думає над тим, щоб дозволити таким громадянам брати участь у накопичувальній системі, і, виходячи на пенсію, вони могли б забирати свої накопичення одномоментно.

Накопичення пенсії передбачає, що людина безпосередньо зі своєї зарплати платитиме відсоток від неї разом із роботодавцем та отримуватиме бонусний відсоток від держави. Відрахування українців у рахунок накопичувальної пенсії підвищуватимуться поступово – від 1% до 2% протягом трьох років. Стільки ж перераховуватиме держава на конкретні накопичувальні рахунки громадян.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, які внески потрібно буде сплачувати громадянам у рахунок своєї майбутньої пенсії. Щороку відсоткова ставка збільшуватиметься.

  • у 2023 році -1% від заробітної плати;
  • у 2024 році – 1,5% від заробітної плати;
  • у 2025 році – 2% від заробітної плати.

Держава у свою чергу додатково фінансуватиме внески з держбюджету на паритетних умовах:

2023 року – 1%;

2024 року – 1,5%;

2025 року – 2%.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...