В Україні підтвердили випадок страшної хвороби у 1,5-річної дитини

07.10.2021 10:45 555 0
В Україні підтвердили випадок страшної хвороби у 1,5-річної дитини

В Україні підтвердили випадок паралічу у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хворобу викликав поліовірус, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За інформацією, батьки свідомо відмовились від щеплень від поліомієліту, які внесені до календаря щеплень.

Перші симптоми з’явились 1 вересня, а вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Випадок зареєстрували як підозру на поліо – гострий в’ялий параліч.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке особливо небезпечне для невакцинованих дітей до 5 років. У квітні Центр громадського здоров’я попереджав про високі ризики поширення поліомієліту в Україні.

Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року – 53,0 %. За таких темпів до кінця року не вдасться досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95 %.

Розвинуті європейські країни подолали поліомієліт завдяки вакцинації населення.

У 2015 році Україна пройшла шлях ліквідації спалаху поліомієліту, заходи тривали понад два роки. Тоді зареєстрували два випадки гострих в’ялих паралічів у дітей на Закарпатті.

Спалах підтвердила Всесвітня організація охорони здоров’я та Центр з контролю та профілактики захворюваності США – найбільші світові організації, які реалізовують програми боротьби з поліомієлітом. Його причиною назвали дуже низький рівень імунізації в країні.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...