В Україні планують підвищити стипендії студентам: кому та на скільки

01.09.2021 20:20 562 0
В Україні планують підвищити стипендії студентам: кому та на скільки

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 1 вересня.

 Підвищити розмір стипендій планують учням закладів профтехосвіти, а також студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти
 


"Сьогодні маємо рішення щодо стипендій: уряд запровадить зміни до розмірів стипендіального забезпечення учнів закладів професійної освіти, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти", – зазначив він.Як пояснив Шмигаль, це означає, що стипендії для студентів будуть збільшені."В закладах профтехосвіти стипендії будуть збільшені у 2,5 раза. А студенти вишів отримають підвищення щонайменше в 1,5 раза", – зауважив політик.Прем’єр нагадав, що останнє підвищення розміру академічних стипендій відбулось у 2017 році.


"Тому назріла нагальна необхідність підвищення соціального захисту учнівської й студентської молоді", – підсумував Шмигаль.


Станом на початок вересня 2021 року студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів, учні в академіях, університетах та інститутах за спеціалізацією "бакалавр", "магістр" і "аспірант" щомісяця отримують виплату у розмірі 1300 гривень. Студентам, які отримують підвищену стипендію, передбачено щомісячне нарахування на суму 1600 гривень.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують щомісячну допомогу в розмірі 980 гривень. Розмір підвищеної стипендії для них складає 1250 гривень. Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 490 грн. Підвищеної стипендії для них не передбачено.

Читайте також:

Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...