Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

В Україну потрапила рідкісна інфекція, вакцин від якої немає

На Сумщині зафіксували рідкісну інфекційну хворобу - туляремію, від якої немає вакцин в Україні.

Збудники захворювання були виявлені в аналізах гризунів, кліщів та з деяких об’єктів навколишнього природного середовища. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Сумського обласного лабораторного центру.

“В останні роки зареєстрована активізація епізоотичного процесу з зазначеної інфекції. Епізоотії туляремії підтверджені лабораторним виділенням збудників туляремії від гризунів, кліщів та з об’єктів навколишнього природного середовища. Так, в поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлений позитивний результат в високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороги, як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, туляремія – гостра інфекційна хвороба тварин і людини, яка характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки, лихоманкою і загальною інтоксикацією. Після перенесеного захворювання в організмі людини виробляється довічний імунітет.

Збудник туляремії – туляремійна паличка. Основне джерело інфекції для людини – гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці). Крім того, джерелом інфекції може бути вода, забруднена бактеріями. У виробничих умовах можливе зараження і через дихальну систему.

Захворювання людини можливе внаслідок контакту з хворими гризунами або їх виділеннями; через вживання харчових продуктів і води, інфікованих виділеннями гризунів; під час обробки інфікованих зернових продуктів та фуражу.

“Певний час для профілактики туляремії у людини використовувалася жива туляремійна вакцина, яка на сьогоднішній день відсутня на території України. На даний час профілактика захворювання в ендемічних районах зводиться до боротьби з гризунами”, – відзначили в Сумському обласному лабораторному центрі.

Нагадуємо, Чоловік наніс жінці численні удари ногами й руками по голові та тілу: Хустські поліцейські розслідують вбивство жінки (ФОТО)

Читайте також: На Закарпатті п’яний водій скоїв ДТП і втік з місця пригоди (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...