В Україну доставили ліки від вкрай небезпечного захворювання

02.07.2018 22:16 26 0
В Україну доставили ліки від вкрай небезпечного захворювання
До України прибула партія сироваток проти ботулізму,- повідомляє undp.org.  Другий рік поспіль сироватки канадського виробництва, на прохання Міністерства охорони здоров’я України, в якості гуманітарної допомоги надає Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). Нині антитоксин передано на спеціалізований склад Міністерства охорони здоров’я. У 2018 році Міністерство охорони здоров’я уперше включило антитоксин до централізованих закупівель за кошти держбюджету, які здійснюють міжнародні організації. До моменту постачання антитоксину за процедурою централізованих закупівель потреба в сироватці забезпечуватиметься за рахунок партії, доставленої минулого тижня. «В Україні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на ботулізм – з початку 2018 року зареєстровано 46 випадків ботулізму, 53 постраждалих, четверо з них померли», – повідомили у відомстві. Цього року Міністерство охорони здоров’я України вперше забезпечило включення антитоксину до централізованих закупівель для формування запасу сироватки. До моменту постачання антитоксину за процедурою централізованих закупівель міжнародними організаціями, потреба у сироватці буде забезпечуватись за рахунок партії, доставленої минулого тижня.
Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні, зазначила: "Цього року ми продовжили надавати підтримку людям і Уряду України у питанні боротьби зі спалахом ботулізму. Завдяки багаторічному партнерству з МОЗ України та ПРООН, сироватки вдалося доставити всього за кілька днів".
Довідка Ботулізм – це харчова інтоксикація зумовлена споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без повітря) та за неправильних умов зберігання чи транспортування (консерви, в’ялена та солона риба, ковбаси, шинка).   Нагадаємо, Лікар-дієтолог із Закарпаття радить що робити, щоб не було гормональних збоїв
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...