Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

В українських школах залишаться тільки чотири класи: “реформа обернеться катастрофою”

Поділ навчальної програми на три етапи завадить громадянам України отримати гідну освіту

Як повідомляє видання Politeka, Міністерство освіти запропонувало новий законопроект, який обмежить школу всього чотирма класами. Глава Центру експертизи освітніх реформ Людмила Ващенко розкритикувала реформу уряду і розповіла про сумні наслідки, які вона може принести країні.

Співробітники міністерства запропонували розділити програму на три частини. У звичайній школі залишаться тільки чотири початкові класи. Потім доведеться переходити в гімназію (5-9 класи) і ліцей (10-12 класи). Після кожного з них дітям доведеться здавати спеціальні іспити. У старші класи українці зможуть йти за бажанням. Але лише закінчивши ліцей, вони зможуть вступити до вищого навчального закладу.

Професор Людмила Ващенко помітила в запропонованій системі безліч підводних каменів, які можуть обернутися катастрофою. Експерт вважає, що реформа знищить для багатьох перспективу здобути вищу освіту. Адже багато хто опиниться нездатні вступити до ліцею. Як припускає Людмила Ващенко, більшість українців обмежаться початковою школою і гімназією, а потім не захочуть вчитися далі. Після реформи більшість молодих людей в Україні будуть занадто неосвіченими, щоб гідно брати участь у розвитку країни.

Тим часом, прес-служба Міністерства освіти і науки України нещодавно розповіла про ще одне нововведення. Вони можуть і зовсім відправити звичну школу на другий план. Чиновники планують ввести систему дистанційного навчання для талановитих дітей, які довго лікуються в лікарні. Міністр Лілія Гриневич переконана, що реформа допоможе багатьом українцям не відстати від однолітків у розумовому розвитку.

Індивідуальний освітній план розробляється спільно вчителями, батьками та учнем, затверджується на педраді і керівником навчального закладу. Він передбачає заняття музикою, спортом і загальноосвітніми дисциплінами. Успіхи учнів перевірятимуть за допомогою щорічних іспитів і завдань семестрового контролю.

Нагадуємо, На Закарпатті викрили “перевалочні бази” “лівого” алкоголю (ФОТО)

Читайте також: Резонансне вбивство в Мукачеві: скільки відсидить обвинувачений у вбивстві 27 річного хлопця (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...