Головна » Життя

В Україні зі шкільної програми зникне ряд предметів, серед яких хімія та фізика? (ДОКУМЕНТ)

МОН представило на громадське обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів, який передбачає практично повне виключення з обов'язкової програми (інваріантної складової) точних і природничих наук.

Проект опублікований на сайті міністерства.

Варто зазначити, що документ передбачає насамперед істотне скорочення інваріантної (тобто обов’язковою для всіх навчальних закладів) складової навчального плану і збільшення варіативної. Якщо раніше на інваріантну складову доводилося 29,5 навчальні години на тиждень, а на варіативну – 8,5 годин, то тепер інваріантна складова для 10 класу буде налічувати 20,5 годин, а варіативна – 17,5. За ідеєю, це повинно дозволити навчальним закладам більш гнучко підходити до конструювання навчальної програми.

Кидається в очі, що з інваріантної частини зникли такі предмети, як фізика, хімія, біологія, географія, інформатика: всі ці предмети винесені в варіативну складову навчального плану.

Що ж стосується алгебри і геометрії, на які раніше в навчальних планах виділялося 4 години на тиждень в 10-му класі і 5 годин – в 11-му, то тепер замість них буде об’єднаний курс “Математика”, на вивчення якого в інваріативної частини програми відводиться 3 години на тиждень.

Основи природничих наук школярам викладатимуть в рамках об’єднаного курсу “Людина і природа”, на вивчення якого відводиться 3 години на тиждень.

Також об’єднують в один курс історію України і всесвітню історію (в сумі – 2 години на тиждень проти 2,5 годин на два предмета в сумі раніше), а також українську і світову літературу (теж дві години на сумі проти чотирьох годин раніше). Зате збільшується час на заняття фізкультурою: 3 години на тиждень замість двох.

Можна відмітити, що реформа не створить особливих проблем у вивченні точних і природничих наук в школах і класах з поглибленим вивченням цих предметів. Однак при цьому вивчення предметів природничого циклу в класах і школах гуманітарної спрямованості буде зведена до абсолютного мінімуму.

Нагадуємо, В ужгородських маршрутках жінка обкрадає пасажирів (ФОТО)

Читайте також:  Діставайте теплий одяг, в Україну йде похолодання

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в InstagramЗалишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...