Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

В Україні пообіцяли в наступному році мінімалку 4170 гривень

Таку заяву зробив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

Про це він повідомив  в ході робочої поїздки до Вінницької області в п’ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

“На наступний рік мінімальна заробітна плата зросте з 3723 до 4170 грн”, – сказав очільник уряду.

Гройсман додав, що дані зміни будуть відображені в проекті державного бюджету на 2019 рік, який уряд має намір внести відповідно до законодавства, до 15 вересня.

Разом з тим у Федерації профспілок стверджують, що урядовці знову пропонують встановити мінімальну зарплату меншу від очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Зазначається,  що запропоновані розміри прожиткового мінімуму більш ніж у два рази нижчі за фактичні його розміри.

“Враховуючи, що базовий тарифний розряд у бюджетній сфері ґрунтується на розмірі прожиткового мінімуму, тим самим знижується рівень заробітної плати майже чотирьох мільйонів працівників бюджетної сфери”, – заявили в організації.

Повідомляється, що як і в попередні роки профспілки були відсторонені від участі у формуванні держбюджету, хоча мають на це право відповідно до законодавства та домовленостей за Генеральною угодою.

Разом з тим на відповідні запити у міністерстві фінансів відповіли, що не можуть врахувати переважну більшість профспілкових пропозицій.

“Головний розробник держбюджету проінформував, що у наступному році не передбачається кардинального зростання розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій – прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії, державної допомоги, а планується лише їх індексування практично на рівень інфляції”, – повідомили у ФПУ.

За розрахунками профспілок мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2019 року. має становити не менше 7,7 тис. грн., а прожитковий мінімум для працездатних осіб – близько 5,2 тис. грн.

У Федерації профспілок закликали владу забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань щодо підвищення рівня життя.

Також в організації вимагають відкритого обговорення напрямків розподілу державних коштів.

Нагадаємо, Черговий ціновий удар: українці платитимуть за 1 тис. кубометрів газу 11000 грн?
Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...