В Україні масово блокують банківські карти

19.06.2018 16:28 7 0
В Україні масово блокують банківські карти

Кілька банків почали блокувати платіжні картки українців. Їх обіцяють розблокувати, коли клієнт надасть співробітнику банку паспорт та ідентифікаційний код.

Про це в понеділок, 18 червня, повідомляють Вести.
Клієнти різних банків скаржаться, що в один момент несподівано для себе виявили, що їхня платіжна картка заблокована.
Зокрема, про це заявляють клієнти Укргазбанку, Ощадбанку і Приватбанку.
Щоправда, у випадку з Приватом клієнти зазначають, що отримували повідомлення з проханням прийти в банк заздалегідь або відправити скан копії необхідних документів online. Інші ж банки питання повідомлення своїх клієнтів, мабуть, просто не ставили.
Тим часом в Укргазбанку журналістам підтвердили, що дійсно почали перевірки своїх клієнтів. Але наголошують, що це не їхня забаганка, а вимога НБУ.
"У зв'язку з постановою №417 ми повинні щорічно перевіряти дані клієнтів. Тому, якщо людина не з'явиться в банк, ми дійсно заблокуємо її рахунок", - зазначили в Укргазбанку.
Про те, що йде така перевірка, повідомили ще в кількох банках.
За словами радника президента Асоціації українських банків Олексія Куща, вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще у 2015 році, але зараз банки почали активніше її виконувати. Однією з причин, яка змусила фінустанови активно перевіряти своїх клієнтів, стала боротьба з "дропами" і фейковими ФОП (фізична особа-підприємець). Останнім часом ці явища набули широкого масштабу", - зазначає Кущ.
Дроп - це сленгова назва людей, які продають злочинним угрупованням свої банківські карти (разом із SIM-картою) і право на їхнє використання.
Нарівні з цим, за словами Куща, в Україні активно продаються "фейкові ФОП". "Принцип схеми такий самий, як і з банківськими картами. Людина оформляє на себе ФОП і пише довіреність про передачу прав на здійснення всіх операцій, включаючи банківський рахунок", - зазначає Кущ.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...