Головна » Життя

В угорських школах на Закарпатті буде більше української – Новосад

З 2023 року діти в державних школах з угорською мовою викладання будуть вивчати українську мову у збільшеному обсязі. Водночас їхнє право на навчання рідною мовою зберігається

Про це розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад під час пресконференції в Ужгороді, повідомляє Gazdy.com.ua з посиланням на Укрінформ. 

“У рамках робочої поїздки на Закарпаття у нас була зустріч із представниками угорської громади області. Ми знаємо, що уже кілька років тривають суперечки навколо Закону “Про освіту”. 

Сьогодні на зустрічі в Ужгороді ми донесли до представників громади позицію нашого уряду в цьому питанні. Вона полягає у тому, що ми продовжимо впровадження Закону “Про освіту” 2017 року, виконуючи усі рекомендації, які нам дала Венеційська комісія, та спираючись на рішення Конституційного Суду, який визнав закон конституційним,” – заявила міністр.

Також, за словами Ганни Новосад, найближчими роками уряд інвестуватиме в підготовку вчителів української мови угорських шкіл, вони пройдуть системне підвищення кваліфікації. 

Виділятимуть кошти на підручники, які мають бути адаптовані для вивчення української мови в угорських школах.

Також очільниця міністерства наголосила, що їй було важливо донести до представників угорської громади дві речі.

“Перша – аби кожна дитина, незалежно від місця проживання, мала доступ до якісної освіти і володіла українською мовою, і ми як держава повинні це забезпечити.

Друга – у липні Конституційний Суд дуже чітко сказав, що Закон “Про освіту” є конституційним, і тому повертатися до розмов, що у ньому є якісь обмеження для представників нацменшин в Україні, ми не будемо”, – сказала вона.

Нагадаємо, що закон “Про освіту”передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але одну або декілька дисциплін можна викладати державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Також у законі сказано, що національним меншинам гарантується право на навчання поряд із державною, мовою відповідної національної меншини.

“Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою”– йдеться у законі.

Нагадуємо, Закарпатські посадовці протиправно передали землю у приватну власність

Читайте також: На Іршавщині сталася аварія (ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Попередня публікація:
Реклама
Реклама
Loading...