В Індії лютує коронавірус-мутант: чи загрожує цей штам українцям

01.05.2021 08:21 721 0
В Індії лютує коронавірус-мутант: чи загрожує цей штам українцям
На ряду з іншими штамами - Індією шириться коронавірус подвійної мутації, який вперше був виявлений в двох штатах наприкінці 2020 року. Увага світу нині прикута до Індії. Країна б'є всі рекорди зі смертності та поширення коронавірусу. Там набирає обертів COVID-19 подвійної мутації. Так званий "індійський коронавірус" уже зафіксований у 17-ти країнах світу. Україна щотижня досліджує сотні зразків вірусу, аби не пропустити новий штам. Українка Марина Аркам, яка живе в Індії 20 років, каже країна задихається від коронавірусу і диму погребальних вогнищ. Крематорії працюють цілодобово, однак до них черги. В індійських мегаполісах сотні тіл у білих простирадлах лежать на землі.  
"Населення настільки ущільнене, настільки велике, що просто не реально забезпечити всіх. Тому склалася така ситуація, що люди не можуть отримати допомогу і помирають. Тому йде навантаження на крематорії і на кладовища, якщо мусульманські кладовища", - говорить вона.
  Під лікарнями черги пацієнтів. Хворі діляться медичним киснем, якого катастрофічно не вистачає. Країні з населенням в мільярд 380 мільйонів стикнулася з шаленим спалахом інфекції. Індія б'є усі світові рекорди і щодо смертності і  щодо розповсюдження коронавірусу. Марина живе в передмісті Делі, і потрапити в мегаполіс зараз неможливо. На ряду з іншими штамами - Індією шириться коронавірус подвійної мутації, який вперше був виявлений в двох штатах наприкінці 2020 року. ВООЗ поки не вважає коронавірус з подвійною мутацією загрозливим. Для глобальних висновків замало інформації. Однак в індійському штаті Махараштра, де одна з найскладніших ситуацій, 60% усіх виявлених випадків зараження викликані саме коронавірусом - мутантом. Насправді мутації - це звичайна поведінка вірусу. Таким чином він намагається вижити. Однак деякі зміни закріплюються і призводять до нових властивостей вірусу. Зокрема в індійському варіанті виявлено - дві мутації на кінчиках шипів, за допомогою яких він проникає у клітину люди. У вчених є підозра, що саме ці зміни допомагають новому штаму легше атакувати людський організм. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ оновило карантинні зони: ще одна область стала "жовтою" Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!