Ужгородські лісівники зорганізували еколого-натуралістичний центр/ФОТО

18.06.2018 16:37 24 0
Ужгородські лісівники зорганізували еколого-натуралістичний центр/ФОТО
Тривалий час у нашому суспільстві побутує думка: мовляв, лісівники тільки заготовляють дерева і нічим іншим не займаються. Однак крім лісозаготівельних робіт лісівники думають і працюють над тим, як зберегти і примножити ліс. У пошуках відповіді на це питання, можна відправитися у найближчий лісгосп, розташований поряд з обласним центром - Ужгородський.
На сайті Ужгородського держлісгоспу розміщено інформацію про те, чим підприємство займається, а завітавши в лісгосп можна й познайомитися з лісівничою роботою.
Для розширення знань школярів навчальних закладів Ужгородщини на території ДП "Ужгородський ЛГ" створено еколого-натуралістичний центр "Арборетум", де на площі півтора гектара розмістилися колекції деревних і чагарникових порід, що представляють 5 континентів планети. Усі рослини, загалом 250 видів, з Далекого Сходу, Африки, Північної і Південної Америки, чудово прижилися. Вони цвітуть, плодоносять, дають потомство.
Представники Кам'яницького шкільного лісництва навчаються і водночас доглядають ці рослини, а студенти УжНУ проходять тут виробничу практику.
Але не менш цікавими є лісові розсадники, які функціонують при кожному лісництві, де вирощують саджанці, які в майбутньому будуть пересаджені на території, де вирощуватимуть ліс. Так в Анталовецькому лісництві на площі 0,3 гектара облаштовано новий лісовий розсадник, де лісові господарники вирощують майбутні дерева. Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.
Лісничий Анталовецького лісництва Василь Синичка каже, що саджанці ялини, ялиці та явора виростають до стандартного розміру, який використовують для посадки у лісі, впродовж 2-3 років. І так в залежності від породи. Все починається з заготівлі насіння на території генетичного резервату. Потім зібране насіння висушують і зберігають при відповідній температурі. Так отримують насіння, яке навесні – вже у березні – висаджують у ґрунт.
Зелений "дитячий садок" росте на відкритих ділянках, пристосовуючись до природних умов. Біля кожної породи на розсаднику встановлена табличка з латинською і українською назвами, вказано місце, звідки рослина походить, де її батьківщина. Протягом усього цього часу за саджанцями доглядають. Прополюють тут бур'яни, а також захищають деревця від шкідників і хвороб. І, звісно, затіняють при надмірному освітленні.
Побачити на власні очі, як вирощують деревцята, ви можете в будь-який день, звернувшись попередньо в ДП "Ужгородський ЛГ". Така екскурсія може стати чудовим подарунком великим і малим любителям природи, які хочуть побачити чудо народження дерева на власні очі.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...