Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Уповноважений Угорщини по Закарпаттю не зрозумів обурення щодо свого призначення

Новопризначений Уповноважений Угорщини щодо Закарпаття Іштван Грежа спростовує наміри угорського уряду просувати сепаратизм в українському регіоні, проте по суті звинувачення Києва не прокоментував.

Про це пише проурядове видання Magyar Idők, передає “ЄП“.

Як відомо, МЗС України зажадало пояснень від Будапешта у зв’язку з його рішенням створити посаду урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області. Київ обурений новою назвою, яка нібито сприймається як втручання у внутрішні справи, оскільки “до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України”.

Зазначається, що якщо Угорщина не надасть необхідних роз’яснень стосовно нової посади, Україна готова реагувати жорстко, у тому числі – заборонити в’їзд посадовцю, заявили в Києві. Сам Грежа спростував лише потенційні наміри Будапешта культивувати сепаратизм в області.

“Жодні сепаратистські наміри не приховуються на задньому плані, метою є лише підтримка людей, які проживають у Закарпатті, незалежно від національності. Багаторічна діяльність колишнього урядового комісара щодо Закарпаття, яка велася від його імені, виявилась доброю волею. Дискусії тривали не тільки з закарпатськими лідерами, але й з київськими політиками, і якщо ми подивимося на результати, всі виграли. Це те, що ми хочемо продовжувати, а не провокувати”, – сказав державний міністр.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Угорщина створила посаду урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області

Читайте також: Закарпатці знову можуть возити свинину з сусідньої Угорщини

Реклама
Реклама
загрузка...