Унікальну рослину помітили в урочищі на Ужгородщині (ФОТО)

27.08.2021 19:50 801 0
Унікальну рослину помітили в урочищі на Ужгородщині (ФОТО)

Ідеться про верес звичайний. Наразі його можна зустріти в одному з урочищ на Ужгородщині. В честь цієї рослини названо перший осінній місяць.

Помилуватись вічнозеленим вересом, який чимось нагадує ароматну лаванду, можна в урочищі «Полунця», що розташоване у Туря-Реметі. Чагарник облюбував місце поряд із лісовою дорогою, куди часто мандрують по гриби мисливці тихого полювання. Та, на жаль, грибів цьогоріч у околицях населеного пункту не густо.

Цвіте верес від серпня й до жовтня. Цей чагарник – вічнозелений. Його використовують в оздобленні клумб, альпійських гірок, виготовляють різноманітні букети. Росте верес у хвойних і мішаних лісах на порубах, лісосіках та згарищах. Рослина світлолюбна. Зустрічається на Поліссі і в Лісостепу. Заготівля можлива в районах поширення. Не так і давно «Полунця» майже була всіяна цією рослиною. Зараз тут можна бачити незначну лиш частину вересу. Мабуть, однією із причин зникнення його на цій території є висмикування рослини тамтешнім населенням для продажу її на ринку чи в інших цілях.

Верес є унікальним медоносом. Мед із цієї рослини дуже ароматний, з червонуватим відтінком. З молодих пагонів добувають жовту фарбу. Володіє рослина ще й цілющим лікувальним ефектом. У народній медицині застосовують траву вересу при застуді, сечокам’яній хворобі, нервових розладах, ревматизму, проносі, туберкульозі легень, при захворюваннях серця й проблем із нирками.

Національною рослиною верес є у Норвегії. У Шотландії барвник із цієї рослини додають до традиційних «шотландок» – національного одягу. Окрім того, шотландці використовували рослину і у виробництві вересового елю — традиційного шотландського міцного пива. Перша згадка про нього датується 2 століттям до н. е.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...