Українцям повернуть частину податків на банківські картки

18.11.2021 11:29 1647 0
Українцям повернуть частину податків на банківські картки

Мало хто знає, але українці мають право на повернення частини сплаченого податку на доходи фізосіб. Таке право передбачено Податковим кодексом України. Це стосується тих платників податків, які можуть довести витрати на освіту, медицину, страховку. Сума повернення залежить від розміру офіційної заробітної плати.

Аби приблизно розрахувати, на яку суму ви маєте право, помножте витрати на медицину, освіту чи страховку на 18%. Але врахуйте, що повернути більше, ніж заплачено до бюджету ПДФО, не можна. Щоб отримати гроші:

  • до кінця 2021-го (сума за 2020-й) звернутися до податкової за місцем своєї реєстрації із заявою;
  • доведеться заповнити декларацію;
  • податківцям потрібно надати документ, що підтверджує витрати;
  • гроші прийдуть упродовж двох місяців на банківську картку.

Багато українців про таку можливість не знають, тоді як у країнах ЄС, США повернення податків для багатьох сімей є суттєвим доходом. Але якщо ви витратили гроші в іноземній компанії, наприклад, пройшли лікування в одній із країн ЄС, повернення ПДФО не передбачено.

"Необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижку. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подачі декларації", – пояснюють в податковій.

За що сплачується ПДФО?

Податок на доходи фізосіб потрібно сплачувати з кожної зарплати. Його розмір складає 18%. Крім того, ще 1,5% потрібно віддати у вигляді воєнного збору. Наприклад, із зарплати у 10 тис. грн до бюджету надійде 1,95 тис. грн.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...