Головна » Життя

Українцям розказали, куди потраплять мільйонні застави кандидатів у президенти

Кандидати у президенти, які візьмуть участь у першому турі виборів, але програють, не отримають назад застави.

Центральна виборча комісія ще 8 лютого завершила реєстрацію кандидатів у президенти України на чергових виборах, які пройдуть 31 березня. Загалом зареєстровано 44 кандидати, із яких 20 – самовисуванці й 24 – висуванці від політичних партій.

Зрозуміло, що серед такої великої кількості переважна більшість – так звані технічні кандидати. Та не залежно від цього, всі вони, згідно закону, внесли до ЦВК заставу у розмірі 2,5 мільйони гривень.

Куди ж потраплять мільйонні застави кандидатів у президенти, які програють у першому турі виборів, а це – 42 особи. І чи можна ще передумати і відмовитись від балотування, а якщо так, то що буде із заставою?

На всі питанні  Центральна виборча комісія дала детальне роз’яснення. Про це йдеться у відповіді секретаріату ЦВК комісії на запит “Української правди”.

Як з’ясувалось, від великої кількості кандидатів виграє український бюджет. Адже грошова застава не повернеться жодному з 42 кандидатів, які не вийдуть у другий тур. Вона перераховується у держбюджет.

“Грошова застава повертається суб’єкту її внесення (політичній партії чи кандидату на пост президента України) у разі, якщо відповідного кандидата визнано обраним президентом України або включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується до державного бюджету України”, – пояснює комісія.

Крім того, свої мільйони втратять і ті кандидати, які раптом передумають балотуватись. До слова, зробити це можна не пізніше ніж за 23 дні до дня виборів. Тобто, передумати кандидати ще можуть, а от гроші забрати назад – вже ні.

Єдиний випадок, коли ЦВК повертає заставу – якщо заявникам відмовили в реєстрації кандидатом. Повернення відбувається у п’ятиденний строк з моменту ухвалення відповідного рішення.

Таких заявників, яким відмовили у реєстрації, є досить багато, адже до  ЦВК із заявами звернулися 93 людини. Це майже вдвічі більше, ніж було під час виборів у 2014, тоді звернулися 53 людини.

Нагадаємо, Названо склад виборчих комісій в Закарпатті

Читайте також:  У селі Сторожниця на Ужгородщині пролунали постріли з гранатомета (ВІДЕО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...