"Українці за кордоном – раби": на Львівщині влада запускає кампанію проти "заробітчанства"

14.09.2018 13:45 384 0
"Українці за кордоном – раби": на Львівщині влада запускає кампанію проти "заробітчанства"
Місцева влада готуютьє інформаційні буклети про жахи заробітчанської долі - як за кордоном знущаються над українцями і обманюють. Причина - масовий виїзд фахівців і чорноробів на заробітки, який набрав обертів після введення безвіза. Тільки в Польщі працює 2 мільйони наших співгромадян, пише strana.ua. "Б'ють, забирають паспорт і залишають ні з чим" Губернатор Львівщини Олег Синютка розпорядився обмежити рекламу працевлаштування за кордоном, яку можна знайти мало не на кожному стовпі, а міграційна служба України у Львівській області повинна випустити антизаробітчанські листівки.
"Напишіть людям про реальні страхи. Коли людей, які приїжджають, б'ють, забирають паспорт, залишають ні з чим і людина працює, як раб. Треба дати це людині в руки і сказати:" Людина, подумай! Ти сьогодні тут можеш заробити 12-14 тисяч, а там ти отримаєш 17 тисяч. Порахуй, скільки ви витратите на проживання, на харчування". Тому що у нас же існує думка, що там полито медом, а людині при отриманні паспорта треба сказати правду", - сказав Синютка на апаратній нараді.
Багато кадрових агентств з працевлаштування за кордоном, кажуть експерти, працюють нелегально або порушують ліцензії. За словами директора Львівського центру зайнятості Василя Барилюка, майже половину з 92 таких фірм закрили після перевірок, а в 24 знайшли порушення. 40 тисяч на "ябках" і пекло на меблевій фабриці Втім, на більшість заробітчан антиреклама праці за кордоном не діє. Народ продовжує "валити", незважаючи на всі ризики, які дійсно існують при працевлаштуванні за кордоном (невиплата зарплати, рабські умови, знущання на національному ґрунті). Оскільки зарплата за кордоном, як не крути, - вище.
"Наш знайомий у Львівській області не може знайти слюсарів на СТО на 15 тис. - поїхали всі до Польщі за 20 тис., а його знайомий не може будівельну бригаду зібрати", - розповідає львівська підприємниця Яна Мартиненко. "У Польщі на руки в середньому виходить 800 доларів, а тут - 300-400 доларів", - говорить львів'янин Володимир Неплюєв. "Все ж набагато менше можна заробити тут, ніж в Польщі, наприклад. Моя сусідка недавно повернулася звідти (збирала яблука): за півтора місяці заробила 40 тис. грн. Так, каже, треба орати, а й платять добре. Ну і ось дивіться , що може собі Польща дозволити платити за саму непрофесійну роботу, з якою справиться будь-хто. І що платять в нашій, наприклад, пекарні професійним пекарям за роботу в приміщеннях, де температура не опускається нижче 50 градусів, по графіку "добу через добу" - 6 тис. грн. Тому люди кидають роботу в пекарні і їдуть в Польщу. А в сусідньому селі стоять недобудовані таунхауси - нікому працювати за малі гроші, всі на заробітках за бугром ", - говорить львів'янка Анфіса Котова.
Котова розповідає, що її знайома знову збирається до Польщі.
"Свіже повітря, каже, все зручно організовано, знай собі збирай. Важкувато було з незвички спочатку. Потім втягнулася - нормально пішло. Настільки їй сподобалося, що вона збирається вдома трохи відпочити, дечого по дому-городу доробити, і знову махнути в Польщу. І вмовляє їхати свою подружку, яка як раз в пекарні вкалує. Жінка сильна, здорова, енергійна, працьовита, але після двох місяців пекарні зрозуміла, що сили закінчилися ", - говорить Котова.
Але багато діляться і не настільки райдужними враженнями.
"Моя знайома повернулася з Польщі, куди вона поїхала з подругою. Подруга повернулася через пару тижнів, а знайома місяці три попрацювала на меблевій фабриці. Сказала: хай воно горить синім полум'ям. На ногах важкі черевики з металом, в довгих важких фартухах, перерва 15 хвилин, праця пекельний, швидкість по здачі норми. Автобусом привезли з бараків і відвезли. Раби на галерах ", - розповідає львів'янка Дарина.
"Зарплати розбестили людей" Але більшість сходиться на думці, що потік заробітчан буде тільки зростати - через безробіття і низькі зарплати в Україні.
"Зарплати в Європі дуже розбестили наших людей. Раніше українці йшли на будь-яку роботу. Поки чехи-поляки не стали всіх наших приймати офіційно на роботу, щоб звільнитися від арабських біженців, яких їм ЄС нав'язує. І тепер їм треба тільки іноземні зарплати і все порівняння тільки з ними. Один знайомий недавно розповідав захоплено, як "ось там у будівельників 5 тис. гривень в день зарплата, а у мене тут тільки тисячка. А ціни на однакові що там, що тут ", - ділиться львів'янин Олександр Рабшун.
Нагадаємо, Дорогами Закарпаття ганяють п’яні мотоциклісти без документів Читайте також: Цими вихідними на Закарпатті відбудуться дві масштабні події

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!