Угорщина просить президента України розібратися із сміттям, яке несе їм Тиса

07.07.2020 19:07 2810 0
Угорщина просить президента України розібратися із сміттям, яке несе їм Тиса
Президенту Володимиру Зеленському адресовано лист від президента Угорщини Яноша Адера з проханням вирішити ситуацію із забрудненням річки Тиса, оскільки її води несуть купи сміття в Угорщину. Лист з'явився на офіційному сайті угорського президента У листі зазначено, що зі стосами сміття з України угорська влада вже не може впоратися.
"Засмучує, що забруднення Тиси відходами не було зменшене і воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки", - заявив Адер в листі Володимиру Зеленському. "Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості", - додав Адер, підкресливши, що така ситуація "не гідна європейських стандартів".
Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році. Тиса, одна з головних річок в Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай. Аналогічний лист щодо забруднення річки Сомеш Адер відправив президенту Румунії Клаусу Йоханнісу. У своїх зверненнях він відзначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь було занадто мало істотних дій і ще менше поліпшення ситуації. Також Адер підкреслив, що після недавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів, які потрапили в Угорщину, перешкоджає рибальству, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу. Звертаючись до обох президентів, Адер попросив їх використати свій вплив, щоб зупинити забруднення.
ДЖЕРЕЛО
Читайте також: На Міжгірщині внаслідок потужних злив, бурхливі потоки ріки несуть масу сміття в сусідні країни https://pershij.com.ua/slovakam-ide-podarok-na-mizhhirshchyni-riky-nesut-potoky-smittia-video/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Теги: Угорщина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...