Угорськомовна вистава берегівського театру здобула престижну всеукраїнську премію (ВІДЕО)

06.12.2021 17:06 1343 0
Угорськомовна вистава берегівського театру здобула престижну всеукраїнську премію (ВІДЕО)

Постановка Закарпатського обласного угорського драматичного театру міста Берегова «Це дитя» перемогла у номінації «За найкращу драматичну виставу» на фестивалі-премії «ГРА».

Про це повідомили на сторінці премії. 

П’єса «Це дитя» за мотивами твору сучасного французького драматурга Жоеля Помра складається з 10 окремих новел, які досліджують різноманітні ситуації у взаєминах батьків і дітей. У рамках фестивалю виставу можна було подивитися онлайн. Вона йшла угорською мовою з українськими та англійськими субтитрами. Режисером постановки виступив Олег Мельничук.

«Персонажі новел вистави «Це дитя» у постановці Олега Мельничука – пасажири в залі очікування поїзду під назвою «Життя», який рухається від початкової точки «А» до кінцевої точки «В»: від народження до смерті, – поділилася враженнями Ольга Стельмашевська, голова експертної ради IV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА». – Кожний документальний текст-епізод за мотивами п’єси Жоеля Помра переплетений з цією геніально прозорою сценічною формою-формулою: з кожною зупинкою на певній станції-історії, – персонажі, а разом із ними і глядачі, – переживають певний життєвий замкнений цикл, а за зовнішньою простотою існування акторів Берегівського театру, показною простотою візуального рішення – зчитуються загальнолюдські поведінкові матриці. В результаті народжується цікавий ефект вистави, дуже подібної до арт-хаусного фільму, який тільки підсилюється синхронним українським субтитруванням з угорської мови».

Як розповіла директорка благодійного фонду «Закарпатський обласний угорський драматичний театр» Едіна Шін, берегівчани змагалися з престижними театрами. Друге місце зайняв Одеський театр.

«ГРА» (Great Real Art) – фестиваль-премія Національної спілки театральних діячів України, своєрідний український театральний «Оскар», який цього року вручали вчетверте. Премію заснували з метою об’єднати всі театри країни і презентувати їхні найкращі здобутки, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального середовища.

Читайте також:

Теги: Мистецтво
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...