У Закарпатській облраді, депутати намагалися вирішити проблемне питання джипінгу у горах Закарпаття (ФОТО)

17.12.2021 09:27 24 0
У Закарпатській облраді, депутати намагалися вирішити проблемне питання джипінгу у горах Закарпаття (ФОТО)

Депутати облради пропонують обмежити джипінг у Карпатах. Про це, зокрема, йшлося на засіданні постійної комісії Закарпатської облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

 

Актуальне питання підняла член комісії Ірина Галай. Вона, зокрема повідомила, що джипінг, унаслідок якого руйнується ґрунтове покриття гір, наразі дозволено лише в Україні та Румунії. Як наслідок – страждає і природа, і повітря, і туристи, котрі відвідують Карпати, – йдеться у повідомленні пресслужби Закарпатської облради.

Для врегулювання цього питання депутат пропонує залучити громадськість, яка виявила бажання долучитися до процесу маркування маршрутів задля обмеження проїзду тими чи іншими стежками транспортних засобів. А на перспективу – розробити відповідний законопроект для прийняття у Верховній Раді України.

У свою чергу присутній на комісії перший заступник голови Закарпатської облради зауважив, що ця проблема піднімається вже не вперше. Однак, її вирішення ускладнює той факт, що землі, на яких здійснюється джипінг, мають різних власників: лісгоспи, територіальні громади, окремі відомства, тощо. Тому виникає питання – як і хто буде забороняти організаторам цих заїздів по горах.

З цього питання висловився і один з членів комісії, який уже має напрацювання у цьому напрямку, а також – присутній на засіданні депутат , який брав участь у виїзних комісіях з цього приводу та пропозиції щодо обмеження цього процесу у період нересту та під час цвітіння окремих рідкісних гірських рослин.

Відтак голова комісії запропонував створити з цього питання окрему відповідну комісію, яка б могла зібратися у найближчий міжсесійний період і організувати напрацювання у з цієї проблематики.

 

 

 

На зображенні може бути: 5 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...