Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Ексклюзив

У Виноградові відкриють унікальну виставку «Лялька-мотанка» (ФОТО)

Закарпатська мисткиня Маріанна Гаврило представить 33 інтер'єрні ляльки-мотанки.

Основу експозиції складають три десятки унікальних лялькових композицій з оригінальним орнаментом. З давніх-давен лялька-мотанка вважалася українським народним оберегом. Перші подібні іграшки з’явилися ще 5000 років тому, а поширеними вони були практично в кожній країні. Виготовляють ляльки із шматків тканини та матеріалу, який замотують всередину. Утім у закарпатської майстрині свої творчі секрети. На ошатно вдягнених фігурках красуються вінки з найрізноманітнішого матеріалу. Замість обличчя – зображення хреста – знак сонця. Спідниця символізує землю, сорочка – позначає три часи: минулий, теперішній та майбутній; вишиванка та намисто уособлюють достаток.

Авторка робіт – художниця з с. Онок Виноградівського району Маріанна Гаврило. Це перша у житті мисткині персональна виставка ляльок-мотанок. Навіть у процесі виготовлення композиції жінка береже народні традиції: намотує ляльку за сходом сонця. А для виставки підготувала 12 тематичних робіт, де кожна лялька символізує певний місяць у році. За повір’ям, саме мотана лялька берегла у хаті сімейний затишок, добробут та захищала від злих сил. У сучасній інтерпретації мотана лялька стала декотивним доповненням інтер’єру. Офіційне відкриття заплановане на 11 квітня у приміщенні Виноградівського історичного музею.

Тетяна Москаль

Нагадуємо, Їздити українськими потягами стає небезпечно? Невідомий пограбував та зґвалтував 14-річну дівчину просто у вагоні

Читайте також: Розпочала прибирання та опинилася у лікарні: жінка підірвалася, пораючись на кладовищі (ФОТО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...