У Туреччині на висохлому озері знайшли тисячі трупів дитинчат фламінго (ФОТО, ВІДЕО)

16.07.2021 19:50 413 0
У Туреччині на висохлому озері знайшли тисячі трупів дитинчат фламінго (ФОТО, ВІДЕО)

На озері Туз, Туреччина, знайшли трупи близько тисячі маленьких фламінго. Вони засохли та вицвіли під палючим сонцем в пошуках води.

Про це повідомляє APnews з посиланням на WION.

Еколог і фотограф дикої природи Фахри Тунч опублікував знімки та запис з дрона над популярним туристичним місцем в Туреччині - рожевим озером Туз, провінція Конья. На записах видно, як на дні висохлого озера лежить понад 1000 мертвих тварин.

Фахрі Тунч заявив, що всі маленькі фламінго висохли та знебарвилися під палючим сонцем, а дно самого озера потріскалось і буквально перетворилося на пустелю.

Ця ситуація спонукала владу розпочати розслідування. Міністр сільського і лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі повідомив журналістам, що початковий аналіз спростував ідею про отруєння фламінго.

Разом з тим екологи впевнені, зрошення сільськогосподарських культур в регіоні, зміни клімату і посуха - головні причини загибелі тварин. Цю версію підтверджує і сам фотограф Фахри Тунч.

Згідно зі звітом, опублікованим турецьким екологічним фондом TEMA у 2020 році, річний запас води в центральній провінції закритого басейну Коньї становив 4,5 мільярда кубометрів, а споживання досягло 6,5 мільярда кубометрів. При цьому іригаційний канал, який спеціально побудували для постачання води до озера Туз, був перенаправлений на сільськогосподарське зрошення.

Своєю чергою Бекір Пакдемірлі не погодився з думкою еколога, заявивши, що смерті фламінго не пов'язані з іригаційними методами в регіоні:

"Я хочу підкреслити, що немає прямого або непрямого зв'язку між цим інцидентом і сільськогосподарським зрошенням в цьому районі".

Турецьке озеро Туз - друге за величиною озеро країни. Високий вміст солі робить його ідеальним місцем для розмноження деяких видів перелітних птахів, в тому числі й для фламінго.

Щорічно біля території озера Туз народжується від 5000 до 10000 пташенят. За словами Тунча, в цьому році вилупилося лише 5000 яєць, і більшість птахів загинуло в пошуках води на поверхні частково висохлого озера.

 

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...