Головна » Економіка

У створених ОТГ Закарпаття впровадять систему енергетичного менеджменту

Систему впроваджуватиме ГО «Екосфера».

Протягом цього тижня в Чернівцях проходив перший модуль тренінгу “Енергоефективність та енергетичний менеджмент для об’єднаних територіальних громад».

П’ятиденне навчання для Західного регіону країни організоване Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження в рамках проекту “Енергоефективні реформи в Україні” та за підтримки Уряду Німеччини проходило в Чернівцях з 17 по 21 липня. Серед учасників навчання – представники ОДА, очільники та спеціалісти виконавчих комітетів рад ОТГ, науковці, голови ОСББ, західних хабів та громадських організацій з дев’яти областей України. Після завершення двох п’ятиденних модулів, ОТГ матимуть 25 тренерів з питань енергоефективності та енергозбереження, які допомагатимуть у впровадженні системи енергетичного менеджменту кожний у своєму регіоні.

Учасники тренінгу прослухали п’ять тематичних курсів. Зокрема про організаційну систему енергоменеджменту і порядок проведення енергетичного моніторингу, про аспекти термореновації, про найкращі сучасні програмні та технічні рішення у сфері енергоефективності і енергозбереження. Також дізналися про Угоду мерів, новий затверджений План дій сталого енергетичного розвитку і клімату (згідно нового документу підписанти зобов’язуються до 2030 року скоротити кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу до 40% від їх показника зараз) та про можливості фінансування проектів ОТГ від Мінрегіону.

В рамках навчання спікерами, тренерами і технічними експертами були запрошені консультанти з Німеччини і України, працівники міських рад Житомира та Кам’янець-Подільського, представники компаній-партнерів проекту, а також працівник Мінрегіону України.

Другий модуль п’ятиденного тренінгу для Західного регіону проходитиме з 14 по 18 серпня у Львові.

Для ОТГ Закарпаття систему енергетичного менеджменту впроваджуватиме ГО «Екосфера».

Реклама