Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

У середмісті Мукачева розцвіла вістерія (ФОТО)

Велика дерев'яниста листопадна ліана привертає увагу містян та гостей Мукачева великими китицями бузкового цвіту.

Ліана, що оповила стіни будівлі санстанції в самому середмісті Мукачева рясно вкрилася квітом.
Гліцинія, також вісте́рія — рід ліаноподібних дерев’янистих рослин у країнах Східної Азії та східної частини США. Слід також зазначити, що цвітіння починається навесні у країнах Азії і наприкінці літа у США.
Назва Вістерія походить від прізвища американського вченого, професора анатомії Пенсільванського університету Каспара Вістар, (1761—1818).
Найчастіше гліцинією називають вид Вістерія китайська. Часто загальну родову назву застосовують також до Wisteria floribunda, що росте в Японії, і деяким іншим видам. Багаторічна добре розвинена рослина має висоту до 15—18 м, з пониклими гілками-ліанами, з 7—13 непарноперистими листочками завдовжки до 30 см. Квітне навесні, в кінці березня — утворюються фіолетові запашні квіти, зібрані в навислі кисті.
Гліцинії зустрічаються в лісах провінцій Хубей і Сичуань в Китаї. Широко використовуються в декоративному садівництві по всьому світі, але переважно у вологих субтропіках. У садівничій культурі створені форми гліциній з білими, світло- і темно-фіолетовими квітками.
В Україні культивують гліцинію на Чорноморському узбережжі Криму та на Закарпатті, а от на півдні США акліматизовані гліцинії здичавіли.

 

 

 

 

 

 

 

 


Саша Клімова

Нагадаємо, Зима не відступає: закарпатців попереджають про нічні заморозки

Читайте також: “Як їм це вдається?”: загадки міста Берегове (ВІДЕО)


Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...