Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Ексклюзив

У селі Черник Свалявського району проживає юний призер чемпіонатів України із велоспорту

Іван Цанько - 13-річний юнак із села Черник, що за 3 роки здобув 3 перші місця на всеукраїнських турнірах із маунтенбайку.

 Цей вид спорту включає їзду на спеціально обладнаному велосипеді бездоріжжям та гірськими місцинами. Вперше юнак дізнався про своє майбутнє захоплення ще 4 роки тому, коли познайомився із професійними велосипедистами зі східної України.
“Якось до нас приїжджали туристи з Харківщини та Дніпра. Тоді я познайомився з Євгенієм Закорою – професійним велоспортсменом. Ну я неабияк надихнувся спілкуванням з ним, тому за кілька днів попросив у батьків перший велосипед” – ділиться спогадами юнак.
Згодом Іван знайшов тренера у Сваляві Андрія Карпутенка та щодня їздив на тренування. І вже менше ніж за місяць освоїв свою першу трасу на обласних змаганнях. Хлопець охоче ділиться деталями: наприклад, чим легший велотранспорт, тим легше на ньому спускатися. А за три роки Іван змінив уже трьох двоколісних. За свій невеликий професійний досвід юнак ще входить до категорії початківців. Утім вже може хизуватися медалями, грамотами та кубком. Адже хлопець – призер всеукраїнських турнірів, які проходили у Сваляві, Мукачеві, Ужгороді та Чернівцях.
“На тренуваннях зазвичай проїжджаю 20-40 км за 3-4 год. А вже на змаганнях кілометраж зменшується, за півтори години долаю 15 кілометрів. Але і там перемоги можна здобути різні: за час, першість та успіхи команди” – зазначає спортсмен.
Попереду в Івана грандіозні плани: грати за Україну та ставати призером Чемпіонатів Світу. І не зважаючи на юний вік, маленьке село на Свалявщині може пишатися перемогами Івана Цанька.
Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...