У прокуратурі Закарпаття обговорювали стан злочинності (ФОТО)

11.02.2020 20:37 43 0
У прокуратурі Закарпаття обговорювали стан злочинності (ФОТО)

  Пресслужба прокуратури Закарпатської області повідомила, що 10 лютого, під головуванням керівника регіональної прокуратури за участі керівників УСБУ та Нацполіції в Закарпатті проведено координаційну нараду щодо стану протидії злочинності у 2019 році.

Так, доповідачами наголошено на тому, що упродовж минулого року в Закарпатті дещо стабілізовано криміногенну обстановку на окремих напрямках.

Упродовж січня-грудня 2019 року зареєстровано 21421 кримінальне правопорушення, що дещо менше, ніж за аналогічний період минулого року (22055), натомість, динаміка до збільшення спостерігається у 9 районах області. Найбільше кримінальних правопорушень зареєстровано у містах Ужгороді (4938), Мукачеві (3148), найменше - у Воловецькому районі (310).

Зменшилась кількість вчинених тяжких злочинів з 4164 у 2018 році до 3955 у 2019 році.

Дещо зменшилась кількість спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень з 63 до 57, із них 12 - спричинили смерть потерпілого. Як  показало вивчення причин, найчастіше, насильницькі злочини вчиняються через міжособистісні конфлікти, що виникають у побуті. Так, близько 90 % таких злочинів вчиняються у вечірні та нічні години, під час розпиття алкоголю через побутові сварки.

До судів скеровано 9 обвинувальних актів про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (2018 - 3). 170 обвинувальний актів затверджено і направлено до суду у злочинах вчинених у сфері обігу наркотичних засобів (2018 рік - 155).

Також, скеровано до суду 65 обвинувальних актів про злочини у сфері службової діяльності (у 2018 році – 60), 10 – щодо зловживання владою або службовим становищем (у 2018 році – 3), 40 – злочини щодо хабарництва (у 2018 році – 25).

Як показує практика, у разі консолідації зусиль усіх правоохоронних органів можна досягти дієвого результату у протидії тому чи іншому криміногенному прояву у короткі строки.

До прикладу, в ході проведення виборів Президента України та виборів до Верховної Ради України у 2019 році задокументовано 15 фактів порушення виборчих прав громадян. Як результат до суду скеровано 15 обвинувальних актів відносно 15 осіб з числа членів виборчих дільниць.

 Окрім цього, тільки у період з 26 по 31 грудня 2019 припинено діяльність 34 незаконних АЗС. Також, припинено діяльність 42 нелегальних гральних закладів.

Завдяки вжитим заходам, наразі ми маємо на території області виключно поодинокі «партизанські» прояви функціонування нелегальних ігрових закладів та автозаправних станції, робота по припиненню діяльності яких продовжує проводитись.

Скеровано до суду обвинувальні акти у 80 кримінальних проваджень (з урахуванням злочинів скоєних у попередніх роках) про 91 корупційне діяння стосовно 96 осіб, з яких 10 перебувало під вартою.

Водночас, існує низка проблем, які потребують вжиття додаткових заходів.

Відбувся ріст кількості особливо тяжких злочинів з 259 торік до 291. Найвища динаміка росту спостерігається у Іршавському, Воловецькому,  Рахівському районах та м. Ужгороді.

Значно зросла кількість кримінальних правопорушень проти власності (з 5655 до 6111), із яких - три чверті складають крадіжки (4508). Аналізом встановлено, що їх кількість різко збільшується під час сезону відпусток, вихідних і святкових днів.

Майже згорнута робота міських та районних відділів поліції щодо виявлення злочинів, безпосередньо пов’язаних зі збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Так, упродовж 2019 року в області зареєстровано 41 кримінальне провадження за фактами збуту наркотичних та психотропних речовин. З них, 24  виявлені спільними зусиллями обласних правоохоронних підрозділів та тільки 17 – усіма міськрайвідділами. У першу чергу викликає занепокоєння стан роботи по боротьбі із збувачами наркотичних засобів у місті Мукачеві та Ужгороді.

Не залишено без уваги подію, яка трапилась 8 лютого у Мукачеві. Прокурором наголошено, що недопустимою є ситуація, коли вдень, у спальному районі міста, невідомі влаштовують стрілянини. Наразі вживаються усі заходи для затримання особи, яка влаштувала стрілянину та притягнення її до відповідальності.

Учасниками наради розроблено і прийнято ряд додаткових заходів щодо зміцнення стану законності в Закарпатті.

Нагадуємо, На Ужгородщині прокуратура погодила підозру в замаху на умисне вбивство Читайте також: Сильний вітер та опади: ураган Кіра рухається на Закарпаття (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...