У Нацпарку «Синевир» повністю заборонили джипінг і квадроцикли

13.07.2026 12:20 54 0
У Нацпарку «Синевир» повністю заборонили джипінг і квадроцикли

Адміністрація Національного природного парку «Синевир» запровадила повну заборону на пересування територією природоохоронної зони джипами, квадроциклами, кросовими мотоциклами та іншими позашляховими транспортними засобами.

У парку наголошують, що неконтрольований джипінг завдає значної шкоди природним екосистемам: руйнує ґрунти, спричиняє ерозію, знищує рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України, а також турбує диких тварин і забруднює довкілля.

Окрему увагу в адміністрації звернули на випадки заїздів позашляховиків на приватні земельні ділянки мешканців Тереблянської долини. За словами представників парку, нищення посівів, сінокосів і пасовищ є грубим порушенням прав місцевих жителів.

Для боротьби з порушниками НПП «Синевир» посилив контроль. Уздовж нелегальних маршрутів, лісових доріг та під’їздів до приватних земель встановили додаткові фотопастки та засоби прихованої фото- і відеофіксації.

У разі виявлення незаконного джипінгу всі матеріали передаватимуть правоохоронним органам. Порушників можуть притягнути до адміністративної, а якщо буде завдано значної шкоди — і до кримінальної відповідальності.

Водночас у парку запрошують туристів, які відпочивають відповідально: піші походи, екологічні маршрути та велотуризм залишаються дозволеними й підтримуються адміністрацією

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!