У Мукачеві працює єдиний в Україні унікальний центр з питань енергоефективності (ФОТО)

15.07.2018 14:40 57 0
У Мукачеві працює єдиний в Україні унікальний центр з питань енергоефективності (ФОТО)
Одна з успішних ініціатив, які суттєво впливають на економічні процеси країни - це програма «теплих кредитів», створена в 2014 році. З моменту старту цієї програми Уряд відшкодувала близько 2 млрд. Гривень майже 400 тис. Сімей за впровадження енергоефективних заходів в своїх будинках, пише uzhgorod.in. У прийнятому ВР законопроекті про Державний бюджет України на 2018 мова йде про 2 млрд. Гривень, передбачених на енергоефективність. В Україні в цьому році діють 128 місцевих програм додаткового відшкодування відсотків суми по «теплим кредитами» і на їх реалізацію виділено 120 млн. Гривень. Також з початку року Уряд вже виділив 400 млн. Гривень українцям на енергоефективність. Таким чином 180 тис. Сімей мали можливість утеплити будинки, замінити котли і встановити лічильники на опалення. На жаль, на сьогоднішній день більшість людей не здогадується про те, що можуть економити і відшкодовувати свої витрати за рахунок енергоефективності. Для допомоги населенню у вирішенні цього питання навесні в Мукачеві відкрили інформаційно-навчальний центр з питань енергоефективності та поновлюваних джерел енергії. Про роботу центру та майбутні перспективи розвитку розповідає Лілія Гвоздьо - директор інформаційно-навчального центру та Голова правління громадської організації «Центр стратегії сталого розвитку». Єдиний в Україні унікальний центр з питань енергоефективності працює в Мукачеві. - Лілія, звідки виникла ідея створення такого проекту І хто інший такий аналог в Україні та за кордоном?
- Наш центр відкритий за прикладом Німеччини, Швеції та інших країн, які багато років тому вибрали саме цей шлях створення інформаційного поля і донесення до всіх зацікавлених сторін інформації про енергоефективні заходи та переваг використання відновлюваних джерел енергії. Наш центр - спільний проект Українського пеллетного союзу, Мукачівської міської ради, Українського союзу промисловців і підприємців, який реалізується за підтримки Держенергоефективності. Дуже приємно, що перший такий центр запрацював саме в Мукачево, але вже в планах відкрити подібні в Києві, Львові, Харкові та інших містах України.
- Значить, вашою метою є надання людям важливої ​​інформації про можливі способи заощадження власних коштів, використовуючи поновлювані джерела енергії.
- Звичайно, але це лише один з пунктів. Ми вчимо людей економити і отримувати компенсацію від держави за свої витрати, а також розповідаємо про різні європейських програмах, однією з яких є IQ-energy. До речі, дана програма, розроблена ЄБРР і фінансується Партнерством Е5Р Королівством Швеції за підтримки Європейського Союзу, користується великою популярністю у населення.
 - А як відбувається інформування населення? Люди звертаються до вас в індивідуальному порядку або ви проводите тренінги і семінари, як це робить Німеччина?
- Звичайно, кожен, кого цікавить питання енергоефективності, щодня самостійно може приходити в наш центр і кваліфіковані фахівці нададуть всю необхідну інформацію. І з моменту відкриття ми встигли провести ряд семінарів із залученням підприємців, вчених, студентів. Також центр готує серію просвітницьких семінарів (Стандарти ISO 50001 «Система енергетичного менеджменту. Вимоги та поради щодо впровадження") для представників закладів освіти, охорони здоров'я, культури і комунальної сфери в період липень-вересень 2018 року.
- Ви згадували, що проводите семінари для студентів. Напевно, одними короткими лекціями ваша співпраця з ними не обмежується.
- Так ви праві. На лекціях ми не зупинилися і в січні цього року разом з ректором Мукачівського державного університету вирішили на базі МДУ відкрити спеціальність «Прикладна механіка» за освітньою програмою «Ресурсо- і енергозберігаючі системи, пристрої і апарати». Оскільки на сьогоднішній день у всьому світі фахівці з енергоефективності, відновлюваних та нетрадиційних джерел енергії разом з ІТ-фахівцями користуються найбільшим попитом на ринку праці, а в Україні і ЄС таких людей дефіцит, то ми сподіваємося вплинути на цю ситуацію і зацікавити молодь вибирати таку професію. Це не тільки престижно і цікаво, а й досить перспективно. Випускники ж в свою чергу матимуть гарантоване закордонне стажування та підписання трудових угод в процесі навчання.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, дослідники виявили, що Україна експортує до ЄС незаконну деревину для постачальників Ikea і H&M. Читайте також: Сьогодні в Верхньому Коропці громада вирішить чи приєднуватись до Мукачева
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...